Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem černá obrazovka po restartu - řešení pouze vypnutí/zapnutí

Zdravím chytré mozky!

Asi dva dny už se lopotím s problémem u svého PC, který jsem sestavil ze starších komponent(uvádím níže).
Při zapnutí PC systém naběhne bez problémů. Problém nastává v momentě, kdy se PC restartuje(instalace OS, aktualizace..atd).
Větráky se točí, ale monitor nemá signál, musím vypnout pc a opět zapnout. pak OK.
Zkoušel jsem jak integrovanou grafiku, tak dedikovanou, situace stejná. Přes DVI, VGA na desce - DVI na Grafice. HDMI jsem nezkoušel - mám tu starší monitor.
V biosu mám secure vypnutý, fast boot jsem zkoušel on/off, také nic. Nastavena primární PCIE grafika, píchl jsem na desku i speaker, pípne jen jednou při bootu(OK).
Paměti jsem prohnal přes memtest - OK.
Ve winech jsem nechal běžet asi půl hodiny CPU v Prime95 - OK, ZKoušel jsem několik her na max. detaily - OK. V ovl. panalech/power setting jsem i vypl nějaké to fast button , nebo jak se to jmenuje. Přehazoval jsem SATA kabely do různých konektorů na desce...
Asi mi dochází nápady..

Nevíte někdo co bych mohl ještě zkusit?

Komponenty:
cpu:i5 4690K
RAM: 16GB (2x 4GB Kingston Beast + 1x 8GB samsung DDR3)
MB: Asus Z97
VGA: Sapphire RX 580 4GB
SSD 120 GB Kingston
Zdroj Gigabyte 650W

Za případné nápady děkuji

M.

nech tam buď jen tu jedinou 8gb ramku, nebo jen 2x 4gb. ale nedělej z toho nekompatibilní salát.
neuvádíš ani podrobnější parametry ramek nebo odkaz na ně, asi ti není úplně jasné, že se můžou dost lišit.

tyto sračkové ssd jsou maocetungova pomsta dětem z živě. já bych to nekupoval. ale na funkci živočicháře to skoro nemá vliv.

a ten dotaz na instalaci základního ovladače je dost zásadní.

No hoši, mně to přijde víc jako držkárna, než poradna..
Když mám pocit, že něco nebylo řečeno,jde to zmínit i mírnějším způsobem ně?
Nicméně k Vašim připomínkám..
VGA driver tam je poslední aktuální ze stránek AMD, ale problém s restartem se vyskytoval i s integrovanou grafikou.
Kombinaci paměťových modulů jsem postupně zkoušel všechny, pořád stejné..
SSD běželo v jiném PC několik měsíců bez problémů..

já to vysvětlím:
žes neuvedl ani konkrétní základní desku bylo z google vidět hned, ale laici těžko chápou co se po nich chce. kdybys nebyl líný uvést odkaz, dají se hned projít specifikace a odpadá zbytečný dotaz.
máš tam bios verze 0330?
o testování různých kombinací ram jsi nic nepsal, nicméně to cos tam zapojil je ostuda a rozhodně ne zdejších lidí. no tak ti to třeba funguje normálně a nemáš žádný problém.
řada kingston a400 má jen nejhorší vlastnosti, nic víc. nepsal jsem, že kvůli ní padá pc.
starý ležák -preventivně: cmos baterka je vyměněná?

Problém nastává v momentě, kdy se PC restartuje

nepadá to, "jen" windows neumí ovládat tu základní desku, chybí podpora acpi.
měl bych se ptát na chipset driver, na pořadí instalace, ale už mě to nebaví. můžeš si tu držkovat sám.

Uviedol si MB: Z97 od Asusu - uveď presné označenie tej MB, pretože Z97A je pre mining, Z97 ES pre servery, pre PC je určená Z97C, Z97P pre ATX - všetky s int.grafikou - označenie je priamo na doske.
V prípadoch A, WS často nie je potrebný grafický výstup (lebo je to doska určená na iné - špecifické použitie.
Ostatné - po reštarte asi nenabehne dedikovaná grafika, ale int. grafika (pokiaľ máš monitor na dedik. grafiku napojený - tak potom je tma :-D). Skontroluj si to v BIOSe, či je dedik. povolená.

Deska má označení ASUS Z97M/G30AK/DP.
Byla v nějakém specifickémcasu přímo od Asusu, kde mimo jiné např. dal taktovat CPU někde na bedně.
Dedikovaná je povolená, nastavil jsem právě prefenci na PCI-E grafiku(defaultně je nastaveno auto podle toho, jaká grafika je zapojená).