Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CLIR

Mam nastavene tel. cislo v mobile pre urcity kontakt. U operatora mam CLIP, takze ked volam vidi moje cislo, aj on ked vola ja vidim kto vola.
Ale pre urcite kontakty potrebujem aby ked volam, sa im nezobrazovalo moje mobilne cislo.
Ak pouzijem pred tel. cislom prefix #31# stanu sa nasledujuce veci:
- volany neuvidi moje tel cislo, to je OK
- ja nevidim na telefone komu volam - nevidim nazov kontaktu, ale len telefonne cislo - to je zle
- ked mi vola prislusny kontakt, tak nevidim jeho nazov, ale len cislo - to je taktiez zle

Zda sa mi, ze porovnava cisla od zaciatku, a tym ze je tam ten prefix, tak nevie priradit k cislu meno, lebo napr AAA je 123456, ale ulozene je #31#123456 a uz to pri porovnavani zlava nesedi . . . .

Ako toto vyriesit?

Ak zadam tel. cislo v tvare #31#00421xxxxx tak uz vidim nazov volaneho, v tvare #31#+421xxxx zobrazi pri volani len tel. cislo, takze to by bolo ok, ale stale zostava nevyriesene ked mi vola kontakt, nevidim meno . . . .len cislo.

Pokud si dobře pamatuji, tak toto nemusí fungovat. Nutností bylo zadávat vše ručně, aby došlo ke skrytí čísla volajícího. Pokud to bylo uložené v paměti telefonu včetně #31#, tak se číslo volajícího zobrazilo volanému. Kdysi jsem to někomu nastavoval, ale už si nejsem jistý jak přesně to bylo. Tenkrát si s tím nevěděli rady technici operátora, kam se ještě dalo přes první pipilinii probojovat, což už dnes téměř nelze.

To by slo, a nastavit skryte predvolene, ALE . . . ale ked zavola klient, cislo sa sparuje s tym ulozenym viditelne, zobrazi mi volajuceho, a ked neskor mu budem volat a pozabudnem sa a dam ho vytocit z historie, tak mi bude volat na to odkryte a problem je na svete . . .

Nemusí za tím být sviňárna. Může mít dvě SIM/čísla. Z jednoho volá a posílá SMS. Druhé číslo slouží pro příchozí hovory. To první skrývá, aby na něj lidi nevolali a neblokovali ho. Tohle může mít praktické důvody. Třeba v malé kanceláři kde sedí dva lidé a střídavě někoho natelefonovávají, tak jde mobil z ruky do ruky. Znám takové případy...

Je za tym taka svinarna, ze nechcem davat klientovi svoje sukromne cislo, dost uz na to, ze ho budem (ak bude treba) kontaktovat z mojho sukromneho pausalu, klient ma na kontakt firemnu pevnu linku . . . . a ked tomu hovoris svinarna, tak pardon.