Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení Open VPN včetně port-forwardingu (hledám dobrý návod)

Ahoj,

potřeboval bych kompletní návod jak rozchodit Open VPN.
Nadpis zní sice jednoduše, ale není to triviální. A to vzhledem ke všem možným potížím a požadavkům.

Od nikoho nechci, aby mi tady pracně popisoval, jak to udělat.

Něco jsem si o tématu již nastudoval, a tak vím zhruba, co je všechno potřeba (veřejná IP, nastavení port-forwardingu na routeru atd....)

Existuje prosím na internetu nějaký návod, kde je krok za krokem popsaná tato problematika, a jak toto dotáhnout ?

Hledal jsem ale většinou se jen objevují kousky, kde se uživatelé zasekli. Videa jsem z principu vynechal.

Díky

Prosím vás neexistuje nějaký grafický konfigurátor a generátor klíčů a tak?

Už se s tím trápím dvě hodiny a manuály pod Linux jsou pro Windows o ničem.
Ve stažené aplikaci chybí klíčové soubory například pro vytvoření klíčů, chybí tam celé konfigurace atd....

Všechno se musí navíc ovládat přiblble přes příkazový řádek, no hůře už to vymyslet nemohli.

Ser na to, ked to nevies dat ani podla jedneho navodu.
Evidentne nie su schopny z velmi jednoducheho konfigu spravit ani kluce.
Kvoli tebe som si stiahol posledne OpenVPN z https://openvpn.net/community-downloads/ a vsetko co pises, ze tam nemas tam je.
Je tam sample konfig pre klienta, pre server, su tam krypto dll na generovanie kluca aj certifikatov.
Nechapem naco sa drbes do OpenVPn, ked nie si schopny/ochotny si precitat tych par riadkov pokecu v sample konfigoch.
Ak chces vpn chod do pptp alebo l2tp over ipsec.