Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyplatí se oprava tiskárny HP LaserJet 1020?

Mám tiskárnu HP LaserJet 1020 a dnes u ní přestal podávat papír a tedy netiskne. Tiskárna"vrčí", je vidět, že na koci optvoru pro vložení papíru se točí gumové válečky, ale paprír si tiskárna nepodá. Protože se jedná o tiskárnu starou cca 18 až 20 let, která ale bez problému stále plně sloužila, chci si nechat poradit, zda se ji vyplatí dávat na opravu do nějakého servisu, nebo zda by bylo možno provést nějak opravu svépomocí. (navíc v ní toter má natsknuto cca 150 stánek - je tedy celkem nový a k tomu ještě jeden úplně nový originální toner na 10000 stran). Poradíte ? Děkuji.

Změna hloupého předmětu, původně: vyplatí se ? (host)

Ten podavac papiru je tvorenej gumou, mozna uz za tech 14let existence nema vlastnosti gumy nove.
Mozna by stalo za to za par korun objednat novy https://www.precisionroller.com/paper-feed-components-for-hp-laserjet-1020/details_37546.html
Do servisu nema cenu posilat, jedou si tam podle servisnich linii.
14let stara tiskarna uz nema servisni podporu (tzn. ze vyrobce uz nedoda v zadnem pripade skrze oficialni objednavaci kanaly potrebny nahradni dil), neoficialne ho lze objednat napr. treba pres eBay nebo vyse zmineny precisionroller
Jeste jsem nasel videjko, kde provedli opravu vyndanim a ocistenim pickup rolleru, to taky muzes zkusit
https://www.youtube.com/watch?v=YdzcrDqMThk
Hp Laserjet 1020 Papar Not Pickup Problem

Takovou tiskárnu ze staré školy nejspíš bez čipové kontroly tonerů bych opravoval dokud to jde.

Servis velký klasický ne, spíš někdo kdo tiskárny opravuje jako konicka a nebude chtít majlant. Bude tam v háji jen to podávací ústrojí jak píše takurcite.

Nebo klasický sehnat druhou na vrakaci a naučit se to na ní opravovat.