Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájanie základnej dosky.

Dobrý deň potreboval by som poradiť ohľadne napájania základnej dosku .Moju starú dosku gigabyte som vymenil za novú msi. lenže stará doska mala 4pinové napájanie cpu a nová ma 8 pinové napájanie čo môj zdroj nemá a keďže je 750w nerád by som ho menil, ja tie pôvodné 4 piny zapojím aj do novej dosky aj sa to rozbehne len ma zaujíma či to ten cpu nejako neobmedzí alebo nebodaj nepoškodí.

Bez přetaktování 4-pin stačí, při "menším" taky. Ta rozdvojka vcelku nic neřeší, případný pokles napětí na kabelu ze zdroje to neřeší. Nic nezkazíš, když to prostě zkusíš a ověříš stabilitu po přetaktování a můžeš "ošahat" konektor, zda se nepřehřívá.

4pin přenese počítá s přenosem max 144w 8 PIN 288w. Samozřejmě je dobré mít rezervu.

Spotřeba současných CPU se udává bez zaplého turba na základním kmitočtu.
Proto pro AMD nádob údaj na krabičce 1.5 pro Intel 2x