Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jquery - Jak nahradit část textu elementem?

Dobrý den,

Mám např.

<p>Put this in the span, don't do this anymore.</p>

Jak už je asi z textu patrné, potřeboval bych, aby se první část věty vložila do elementu <span>. Částečně jsem na to přišel, když jsem požadovanou část textu smazal a použil tento kód

$("p").prepend($('<span />').html("Put this in the span"));

Toto sice funguje. Problém je, že tato část textu na zlomek vteřiny při načtení stránky chybí. Lepší by bylo vložit text do elementu p celý a jeho část nahradit. Díky tomu by už při načtení stránky byl text kompletní. Ale, nepřišel jsem na to, jak to správně napsat.

Prosím o radu,

Děkuji

Díky. Funguje to. Akorát nechápu.

- proč to procházet v cyklu? Pokud je tam pouze jednu část textu, je to zbytečné
- proč vkládat jednu proměnou do druhé? V tomhle případě je to zbytečné.
- ale hlavně, proč je ve výsledku text, který není v elementu span, v uvozovkách. Prohlížeč to sice zobrazuje bez nich, ale v kódu je to s uvozovkami?