Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na registaci domény .cz?

Hezký den, mám pár otázek a prosím rady. Díky za trpělivost s blbým, tohle šlo dosud mimo...
1) Kde doporučíte zaregistrovat .cz doménu a proč?
2) Cenové rozdíly výše platby za první rok se mnohdy liší x-násobně, a to u českých služeb. Logicky se tedy nabízí otázka, jak se napoprvé levní registrátoři zachovají v dalších letech, zda to rapidně nezdraží, aby si finančně vykompenzovali ten první rok? Je to obvyklá praxe?
3) Jaké jsou historiské zkušenosti s českými registrátory?
4) Jaké jsou důvody pro využití zahraničních služeb při registraci domény .cz, např. https://www.godaddy.com/
5) Nebo je český regitrátor vyšší jistotou? https://www.nic.cz/
6) Lze doménu přeparkovat třeba pro druhý a další rok k jinému registrátorovi?

Děkuji pánům host a fleg za informace a pochopení s blbým.

Moje představa je, že zaregistruju doménu druhého řádu, pokud možno anonymně. Chci aby byl dohledatelný pouze e-mailový kontakt. To už by prakticky znamenalo placený hosting, i když by stačilo zveřejnit e-mailovou adresu? V první fázi chci dát šanci kontaktovat mne, někomu kdo přijde se smysluplným projektem a žádostí o přenechání domény. Není mojí prioritou mít a držet doménu pro kšeftování a zaždou cenu vydělat. Mám v hlavě smysluplný projekt, který není prachsprostým byznysem. Cílem je osvětová činnost a možnost dát šanci schopným lidem, kteří jsou přemýšliví, chytří, mají šikovné ruce a jsou schopní používat hlavu. Je otázkou, jak toto v počátcích financovat (z hlediska domény a případně hostingu)a jaké by byly nezbytné roční náklady.