Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Použití hudby do videa?

Dobrý den. Je bezpečné použít hudbu do mého videa jako podkres z https://pixabay.com/cs/music/ a šířit ho na internetu? Je pixabay spolehlivý zdroj hudby? Je tam licence
Free for personal or commercial use.

CITUJI:
Pixabay je živá komunita kreativ, sdílející snímky a videa bez autorských práv. Veškerý obsah je vydáván pod licencí Pixabay, což umožňuje bezpečné používání bez žádosti o povolení nebo poskytnutí úvěru umělci - dokonce i pro komerční účely.

Co když dám muziku z Pixabay do videa, začnu ho šířit na internetu a ozve se někdo že je to jeho muzika? Uspěji s tím, že ji mám z Pixabay? Musí to být přece nějak ošetřené ne? Kdo by z toho měl problém? Já, nebo ten co to nahrál na Pixabay k šíření zdarma? Já už to přece stahuji pod licencí Pixabay a mělo by to být tedy v pohodě ne?
Děkuji za odpověď

Ahoj, ráda bych se připojila k tvému dotazu a zeptala se na to, jestli je možné použít staženou hudbu z pixabay do projektů, které budou určeny pro komerční účely?
V případě, že již byla hudba použita pro komerční účely a pixabay toto neumožňuje, jaké jsou hrozby pro společnost?

Díky za odpověď
Katka

What are you allowed to do with Content?
Subject to the Prohibited Uses (see below), the Content License allows users to:

✓ Use Content for free
✓ Use Content without having to attribute the author (although giving credit is always appreciated by our community!)
✓ Modify or adapt Content into new works

What are you not allowed to do with Content?
We refer to these as Prohibited Uses which include:

✕ You cannot sell or distribute Content (either in digital or physical form) on a Standalone basis. Standalone means where no creative effort has been applied to the Content and it remains in substantially the same form as it exists on our website.
✕ If Content contains any recognisable trademarks, logos or brands, you cannot use that Content for commercial purposes in relation to goods and services. In particular, you cannot print that Content on merchandise or other physical products for sale.
✕ You cannot use Content in any immoral or illegal way, especially Content which features recognisable people.
✕ You cannot use Content in a misleading or deceptive way.

https://pixabay.com/cs/service/license-summary/