Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bluetooth repráky k PC do vedlejší místnosti?

Zdravim, mám pokoj 2KK asi 5x8 panelákovej a v jedný části bytu mám PC s reprákama, ale když vařim , nebo jdu do předsíně (třeba na WC) atp, tak už zvuk z repráků moc neslyšim, ptám se, co místo toho pořídit ? .. mám docela pěkný https://www.mironet.cz/edifier-studio-r1600-tiii-20-reproduktory-cinch-rms-60w+dp416984/ , jakože vyžiju s tim, tak čim to doplnit.. myslel jsem nějakejma bluetooth reprákama, kdy jeden bych si dal ke kuchyňskýmu koutu, druhej do předsíně?
nebo máte jinej nápad?

dík.
hudbu poslouchám spíš výjimečně, takže to nemusí mít dokonalej zvuk, ostatně ty repráky Edifier jsem kupoval asi za 3000,- , spíš jde o to, abych zkrátka nemusel vždycky doposlouchávat věc u kompu a mohl jít právě do "kuchyňskýho koutu či předsíně"..

dík.

no a bude to fungovat? aby sel zvuk do repraku i dalsich dvou bluetooth repraku soucasne? nebo je na to nejaka app?

v pc mam moznost volby kam pude zvuk - repraky/sluchatka, tak uplne nevim

mimoto muzu mit v pc kolik chci bluetooth pripojenejch zarizeni? mobil treba muj umi jen dve tusim..mam uz zakhle v PC

bluetooth klavesnici
bluetooth ovladac volume (takovej jak k dvd prehravaci to vypada)

A naco by ti siel zvuk aj do repro pri pc?
Proste si vyberies ako vystupne zaridenie bt repro a zvuk pojde tam.
Btw ta poziadavka mi moc zmysel nedava, preco si nekupis bt repro a nehras si priamo z mobilu napriklad?
Zapinat kvoli hudbe pc sa mi zda nezmyselne.

rikám, já chodim po bytě, nejsem statik co chce čekat až mi hudba dohraje a pak si pude uvarit, a naopak. chci to mit propojene aby zvuk sel do celeho bytu.. (kdyz uz), abych mohl jit na WC, nebo neco udelat do kuchyne ci predsine napr, ale nemusel to stopovat ani zesilovat ani přepínat výstup

Abys mohl zvuk mimo ty velké repráky zapojené do zvukovky kompu taky spustit v BT externím repráku, potřebuješ mít ve windows aktivovaný Stereo Mix a dál v nastavení zvuku nastavené Poslouchání z defaultně nastavených PC repráků do zvolených BT repráků. Pro Stereo Mix musí být podpora driveru výrobce zvukového hardwaru a to ty zvukové čipy na základovkách obvykle nemají. Ten nedostatek lze řešit aplikacemi Jack, Virtual Audio Cable..... ty multiroom systémy fungují na WIFI, to je zcela jiná liga.

S tímhle ti můžou pomoci bluetooth sluchátka. Můžeš chodit kde chceš a nic tě nebude omezovat. Pokud chceš reproduktory, tak je možné pokud máš BT5.0 připojit i víc repráků k jednomu zařízení. Jen to bude chtít stejný typ. Stává se že každý má jinou latenci přehrávání. Zkoušel jsem to s JBL a Lamax reprákama a každej hrát o trochu jinak.

Nijako, pretoze na toto nie je multipoint pri bt urceny.
Btw multipoint je to od verzie 4 a nie 5 ako bolo uvedene.
Multipoint bol povodne uvedeny ako technologia umoznujuca prijimat na jednych sluchatkach signal z 2 zariadeni (telefonov).
Uz od zaciatku to nebolo myslene, ze sucasne, skor slo o to, aby clovek mohol obsluhovat automaticky 2 zariadenia.
Moznosti pripojenia vzdy urcoval vyrobca zariadenia cez profily. Pred kupou sa vzdy presvedc, ci dane zariadenie podporuje multipoint profile.
Ty chces navyse este vyuzivat zariadenia presne v opacnom garde ako bolo povodne zamyslane a tu narazas na limity bt.
Bt nie je ako wifi a princip vysielania bt je trosku iny ako pri wifi a posun vo vysielani pri prijimani dvoma zariadeniami tam vzdy bude.

Blbý je, že ta prodleva ani neni stálá. Vadí to u videa, kde je někdy zvuk opravdu hodně zpožděný (i několik sekund) za obrazem, dá se to obvykle kompenzovat v přehrávači (VLC i Kodi). Nijak zvlášť jsem po tom nešel, často pomohlo jen odpojit a znova připojit a odezva byla zase "normální" tj. menší, než aby to vadilo. U samotného zvuku je to asi jedno, pokud nemusí být více reproduktorů synchronních.

Které jsou dle tebe lepší ? JBL nebo Lamax? Co vím, tak obě značky jsou kvalitní. Já nejsem audiofil, bylo by to pro synátora k narozeninám.
Mně stačí jakési Genius 5.1 a pohoda.

to tvé pc má pouze výstup pro zvuk jack? nebo ještě neco? jakmile bys vedl zvuk kabely, pak se hodí zesilovač a to je ten mixážní pult v odkazu, ty z PC potřebuješ dostat zvuk do zesilovače, zesilovač má pravý a levý výstup stereo zvuku , na tohle bys mohl využít HIFI forum a tam dát dotaz z jakých komponent levně poskládat drátové ozvučení bytu z PC přes zesilovač do X repráků. vygoogluj si slovo RCA, pak RCA splitter, RCA cables, jack 3.5 to rca, dozvíš se o čem to drátové spojení je.

vystup pro jack mikrofon a modrý - nezesilovaný zvukový vstup..což funguje asi pro převod zvuku z jiného zařízení do PC jak čtu..
no, nutno dodat, že při zapojení mixáku mi dost hlasitě šuměly repráky i daný přidaný reprák - trochu mě podivilo, že repráky, které standartně hráli stejně hlasitě šuměli asi 3-4x tolik..

BT má mizerné pokrytí, s bídou v rámci místnosti, zdí neprojdou (slibovaná čísla jako 50 nebo 100 metrů jsou spíš reklamní latinou, už na 5 metrů přímé viditelnosti mi přišlo, že jsou výpadky). Daleko lepší je rádio, třeba tato sluchátka https://www.alza.cz/thomson-whp3001-d1481654.htm pokryjí celý byt a ještě dvě patra dolu po schodech. Jak to hraje u sousedů jsem nezkoušel, ale předpokládám, že minimálně v okolních bytech můžou poslouchat, takže to neni na poslouchání zakázaných štvavých vysílaček pokud jsou mezi sousedy konfidenti.