Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neostrý obraz některých částí systému

Ahoj,
pořídil jsem 32 palcový monitor, nastavil rozlišení 3840x2160. Běžný web i systém se zdá být krásně ostrý, ale třeba Properties jsou takové rozmazané. Nevíte, čím by to mohlo býti? Musím dokoupit novou kartu? Drivers právě aktualizovány. Děkuji za rady.

Monitor Samsung U32R590
nvidia geforce gtx 750

To je ale záhada :)
Dnes zapnu PC a vše je perfektně ostré viz screen. (Edit: opět ho tato poradna zobrazuje vetší, než ve skutečnosti je, tak se zdá být neostrý)

dsa: zbytek je velice ostrý, to jen tato poradna vložený screen zobrazuje větší, než ve skutečnosti je.

mif: HMDI. Akorát u samotného monitoru je kabel Premium High Speed, ale byl krátký. Použil jsem tedy kabel z předchozího monitoru, na něm není slovíčko Premium. To by snad vadit nemělo. Nebo mám pořídit delší Premium High Speed?