Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Win10 licence

Ahoj, nevite nekdo jak funguje licence z winkey.cz? Dostalo se ke me, ze je pry jednorazova. Rad bych si preinstaloval Win10. Chtel bych mit cistou instalaci a nevim, zda je to tak mozne z funkce obnoveni tovarniho nastaveni (nebo jinak z Windows) .
Bojim se, ze pokud bych si disk zformatoval a nainstaloval windows znovu a ciste z instalacniho media, tak je musim znovu zakoupit. Je to tak?

To u nich ted o vikendu asi nezjistim :-)
na strankach maji ve FAQ:

Zůstane mi licence napořád?

Ano, veškeré námi prodávané licence jsou s neomezenou dobou platnosti. Výjimku tvoří antivirové programy.
U nás zakoupenou licenci nelze použít jako legalizaci neoficiálního operačního systému a je potřeba zahájit novou instalaci se staženými soubory přímo od Microsoftu. Pokud byl na Vašem systému již aplikován nějaký tzv. "aktivátor" nebo jiný podobný crack, vždy je nutné systém přeinstalovat a použít oficiální instalaci.

To ovsem neresi opetovnou aktivaci a jistotu mi to nedava. Nebo? Jak to ctete vy?

Co vím, tak licence na Win 10 se váže na základní desku a pokud byla už jednou na té desce aktivovaná, měl by se WIN po reinstalaci aktivovat automaticky. Možná se pletu, kdyžtak mě někdo opraví.

Někde na stránkách Microsoft je tabulka obsahující komponenty a jejich významové obodování. Nutné je splnit určitý počet bodů. Nemůžu to teď najít. Výměna disku by neměla způsobit potíže. Určitě si hlídají návaznost na základní desku.

Výměna disku by neměla způsobit problém. Takže logicky vzato, obnova OS z ezálohy by také neměla způsobit problém. Pokud jsem to dobře pochopil, tak obava je zbytečná.
Ještě je možnost zatelefonovat na podporu MS a zeptat se přímo jich. Ti nicnedělající otroci by se tam měli poflakovat i o víkendu. O zdroji licence bych pomlčel. Prostě jsem dostal úkol od majitele a než ho splním, tak se raději opatrně ptám vás v MS...

Přesně tak. Tu ztrátovou stovku bych případně bral jako ponaučení. Pak je ještě možnost udeřit na prodejce licence. Měl by být schopný poradit a v rámci možností pomoci.

U obnovy OS ze zalohy (jestli tedy oba myslime funkci obnoveni do tovarniho nastaveni) ta licence funguje. Uz jsem to provadel, ale instalace neni cista. Objevil jsem tam pak nekolik artefaktu z predchozi instalace (prestoze jsem vybral moznost ciste instalace) a ten pocitac od te doby tak nejak "zlobi". Nevim, co si v sobe ty win vsechno ponechaly, ale nemam z toho dobry pocit.