Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krátkodobé záseky obrazu

Zdravím, mám takový problém, že se občas na ani ne sekundu posekne obraz, a když se dívám na video, tak zvuk při tom seknutí je robotický. Dělá to jak při nezatíženém notebooku, tak při zatíženém. Ovladače mám všechny aktuální, jak od intelu, tak od nvidie. Zkoušel jsem jestli to není náhodou chyba v ovladači, tak jsem nainstaloval starší verzi při které mi to nedělalo, ale stejně to zas dělalo. Nedávno jsem kupoval nový disk, ale tento problém se objevil až nějak po pár dnech. Notebook je starý od prosince 2021, takže je to celkem zvláštní, že to dělá. A novou verzí Windows 11 to taky není, protože jsem se zkusil vrátit zpět na Windows 10, ale stejně ten problém pořád byl.

Jinak zde jsou parametry notebooku:
Model: ASUS TUF Dash F15 FX516PM_FX516PM
GPU 0: Intel Iris Xe Graphics
GPU 1: Nvidia RTX 3060
CPU: Intel core i5 11300H
RAM: 16GB
OS: Windows 11

chápu správně, že píšeš jen o ovladačích grafik (intel, nvidia) a žádnými jinými se nezabýváš? tak to jsi tu asi tisící.

normální pořadí (u stoláku) bývá:
1. chipset driver ... o tomto ovladači nepíšeš nic
2. restart
3. zbytek už bez pořadí ... taky o správném ovladači zvukovky nepíšeš nic

při instalaci ovladačů je vhodné být odpojen od sítě / mít zakázané aktualizace, ať si tam windows samy nemontují v nesprávném pořadí bůhví odkud bůhvíco.
https://www.asus.com/cz/Laptops/For-Gaming/TUF-Gaming/2021-ASUS-TUF-Dash-F15/HelpDesk_Download/ ... tu mají ovladače pro w10 i 11.

ad 3) u zvukovky máš ale mix technologií, samotná zvukovka realtek a k tomu intelí podpora dts zvuku
- pokud o funkci dts stojím: protože intelí dekodér sst bude zřejmě součástí chipsetu, instaloval bych jej první
- vždycky když jsou mezi sebou závislosti v řetězci hardware a tím jejich ovladadačů, je dobré mezi nimi udělat restart.
- teprve po něm povinný ovladač realtek audio

u pařanského krámu je situace složitější, má navíc 2 přepínané grafiky.
- nejdřív intelí driver vga
- pak bych to nechal restartovat = spojit s restartem po intelím ovladači zvuku
- po restartu nvidia, ať se vypořádá s existencí intel grafiky a jejím přepínáním.

Takže pokud správně chápu, tak mám nainstalovat všechny ovladače z tý stránky a v pořadí jakém si napsal? Takže prvně ten chipset driver, potom ovladače z tý stránky od asusu, a potom intel dekodér sst a realtek audio? A mezi každou aktualizací restart.

chipset driver pojmenuje pro windows, co má deska vlastně kde připojené a taky v jakém je to režimu. po něm je vřele doporučeno restartovat. ve správci zařízení je pak vidět přesněji pojmenovaný hw místo obecných názvů. instace dalších hw komponent připojených k tomuto chipsetu se pak chytí a proběhne bez problémů.

restarty jsou zbytečné mezi instalacemi různého hw, který na sobě nezávisí: audio, lan, wifi+bluetooth, usb3, touchpad, kamera.

u tvého notebůů jsou speciality u audia, se kterým máš problém. potřebuješ jak ovladač zvukovky realtek, tak dekodéru intel dts. nenašel jsem jak to má intel přesně zařízené, ale kvůli spávné detekci bych restart mezi tím doporučoval.