Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Eset Nod - ekrn.exe zabera vela RAM

Na dvoch rovnakych PC (hardware+software) mam nainstalovany rovnaky ESET NOD.
Na prvom,
po spusteni a otvoreni 50 kariet v Chrome mi NOD (ESET SERVICES, ekrn.exe) zabera max 120-150 MB RAM.
Ked sa nahodou zacne RAM zvysovat na 300 MB, o chvilu klesne naspat na povodnych 120-150 MB, ktore boli
na zaciatku a dalej uz nerastie. Toto je v poriadku.
ALE
Na druhom,
po spusteni a otvoreni len 3 kariet v Chrome mi NOD (ESET SERVICES, ekrn.exe) najprv zabera 120 MB RAM ,
ale potom sa to postupne zvysuje na 600 MB a uz neklesne.
Ked v DIAGNOSTIKE dam VYTVORIT PROTOKOL - zapnem sledovanie RAM,
program sa zatvori/otvori, vtedy sa pamat vrati na povodnych 120 NB a takto vydrzi o nieco dlhsie ako predtym
Po case, ale zase narastie na 500-600 a uz neklesne.
(Po zapnuti "sledovania RAM" ju musim hned vypinam).

To iste mam aj s Malwarebytes.
Na prvom PC
zabera 30 MB RAM ,
Na druhom
zabera 300 MB.

Preco na prvvom PC s 50-timi otvorenymi kartami zabera NOD 120 MB RAM a na druhom s 3-mi kartami 600 MB?
Vedeli by ste mi poradit, ako by sa dal tento problem s NOD odstranit?

Dakujem za pomoc

Kolik máš nainstalované paměti? RAM je proto, aby se používala.
Ona ti nějak ta RAM chybí (dělá to nějaké problémy při chodu PC)?

Dva počítače s identickým HW i SW nedělají v tu samou chvíli stejný počet a tytéž operace.
30 MB nebo 300 MB nejsou v dnešních počítačích žádné hodnoty.

A to se neptám, k čemu je ti dneska ve Windows nějaký Eset, když W10 má v systému vestavěný Defender.

"30 MB nebo 300 MB nejsou v dnešních počítačích žádné hodnoty."

V PC hodnoty nema, ale pri NOD, ano.
Bezne by hodnota mala byt do 150 MB a nie 600 MB, ktora neklesne.
Stiahol som aktualizaciu a ta este viac zabrala RAM.

Nemaj šmejd, absolútne zbytočný, nepotrebný, otravný, špicľujúci, brzdiaci, zaťažujúci, spomaľujúci AV zn.: Eset NOD, nemaj problém.

Ani zadrmo s doživotnou licenciou v najvyššej možnej full Pro, Totall GTX, AMG, Cosworth engine Paranoia firewall, verzii.