Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na vzdálený přístup k PC?

Věc se má tak: obrátil se na mne známý; pracuje ve firmě jako účetní a občas by potřeboval pracovat z domu vzdáleně na firemním PC, co má v kanclu a přes den na něm normálně pracuje v práci.

Ve firmě k tomu účelu používají TeamViewer (ale nekomerční, free verzi). Protože mu cesta z práce domů trvá dlouho (30 - 60 minut), zatím se to řeší tak, že přijde domů, zavolá mobilem do firmy a někdo z kolegů (kdo je ještě v práci) mu pustí na jeho PC TeamViewer a nadiktuje mu kód; ten si zadá doma na noťasu a může vzdáleně pracovat.

Dalo by se to vyřešit jinak, aby nebyl potřeba kolega v kanclu? Tj., aby si nechal zapnutý PC a doma se dokázal k němu vzdáleně připojit a pracovat?
Firma není z IT oboru a nemá žádný IT oddělení, řeší se to tam samo-domo stylem.

Napadá vás nějaký řešení tohoto problému?

+ bod pro AnyDesk, pro "nekomercni" je zdarma a basta - bez jakekoliv buzerace. Nedela svinarny jako TV ktery si rekne "ale ale - by jste asi ve firemni siti, nic nebude, platit!". Bezobsluzny pristup u AnyDesk v pohode, umi "oblibene", zastupce na plochu, prčenos souboru, clipboard atd. atd.

Zalezi v cem (s jakym softem) pracujes.
Bezne mimo pracoviste vzdalene dodelavam nejako administraci bez toho, aniz bych pouzival vzdalenou plochu kuprikladu pres cloud a sync urcite aplikace.

Ale data mame centralizovane na serveru podniku né na nejakem PC nekoho s cim se bezne nepotkavam, vzdy se minimalne zaluhuje a synchronizuje alespon s nakym zarizeni typu NAS v mensich firmach a pracovistich kde vylozene nemaji svuj server kde se nachazi sync slozky, zalohy a podobne treba pro Office pres klasicky Cross-Office File Syncing & Sharing (pochybuji ze mate vse jen na jednom PC), tak se aplikace se kterou pracuji pripoji na tento pracovni cloud a mohu pokracovat v praci kde apliakci pouzivam "na svem PC", né na cizim a jeste k tomu pres vzdalenou plochu.

Jinak popripade postaci i Google RemoteDesktop (zdarma) https://remotedesktop.google.com/support
Jestli se pripojujes ze zarizeni Android : APK : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.chromeremotedesktop&hl=en&gl=US