Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wifi si dělá co chce, kdy chce, jak chce

Ahoj,
wifi na notebooku lenovo T460, win 10 mi funguje dost náhodně
při pokusech o připojení někdy najde 10 sítí, k mojí řekne, že se nedá připojit.
po vypnutí a zapnutí wifi nenajde žádnou síť, po dalším vypnutí a zapnutí najde třeba 3 sítě a moje mezi nimi není. Pak zas najde 10 sítí, řekne, že se k mojí nedá přípojit. Tak udělam hotspot na mobilu, ten najde jako jedinej v okolí a připojí se k němu. pak se po nějakém čase odpojí. Po restartu PC občas fungovat začne, jindy je třeba restartů víc po sobě.
ovladače jsem aktualioval, nepomohlo.
V čem by mohl být problém?
Děkuji

Nemůžete vidět otázku, protože je smazaná.

a byly tam aspoň nějaké reakce?
nebo to někdo nesmyslně smazal a tady se budem znovu jak u blbých vyptávat: jak ten krám nainstaloval, jestli se uráčil tam dát nějaký ovladač, na jakém kanálu vidí a nevidí wifisítě, jestli ta jeho wifikarta nemá polámané přívody u sebe nebo ve víku, jestli je problém jenom doma nebo kdekoliv.

jinak celkem čumím, že tak starý šrot má ac wifi.

ovladač jsem instaloval ze stránek intelu ( Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8260)
kanálama jsem se neproklikával.
Jestli má wifi karta něco polámané nevím, předpokládal bych, že né, ale dovnitř jsem nelezl.
problém je po celém širém světě, tudíž odhaduji, že to bude notebookem a né mojí wifinou.

nevím proč by to měl být šrot. kvalitou zpracování je Tčkova řada určitě mezi nejlepšími. Co se týče výkonu, nekupuju bazuku na komára.

nevim jestli ma inssider jeste free verzi.
wifista by hned videl, jestli neni na stejnem kanalu jako 3 dalsi sousedi.
rezim se vyuziva ac, nebo jen n?

polamane anteny by ukazal v inssideru slaby signal proti jinym kramum.

router je nastaveny rozumne, tj vsechno co se tyka vysilani napevno? anebo vubec a kazdy novy wifikram si musi vyhandrkovat sve parametry zabezpeceni, sirku pasma, rezim wifi?
v panelaku je lepsi uzsi pasmo.

ovladac je skutecne stazeny od intelu a ne odvyrobce ntb?
vyrobce wifi brouka ma byt az posledni nouzova moznost, ne hned prvni.

Tak ako to popisujes sa to sprava vtedy, ked existuje rusenie. Pri ruseni sa stava, ze to nenajde siet, alebo sa neda pripojit, pretoze prijate pakety oznamujuce tvoju siet, alebo pripojenie su vlivom rusenia poskodene a wifi karta ich vyradi. Nedostanu sa ani do ovladaca, takze ich system nevidi, tudiz nemoze zobrazit siet.
Existuju dva druhy rusenia.
1. pochadzajuce z externych zdrojov (cudzie AP, opakovace, pocitace, mobily, TV, tlaciarne, konzoly... v dosahu)
2. rusenie odrazom signalu od blizkych predmetov v okoli (najcastejsie steny)
Druhy pripad je znamkou chyby v ovladaci, alebo slabeho signalu.

Potom este existuje problem, ze niektore ovladace su specialne upravene, pretoze ntb ma wifi kartu blokovanu pre US region. Problem moze byt ten, ze upraveny ovladac moze fungovat len v tom operacnom systeme, ktory tam bol povodne predinstalovany ked si ntb kupil.

Hezký den,
a odkud jste aktualizoval ovladač WiFi? Předpokládám, že to nebylo ze stránek výrobce notebooku, ale z toho, co systém našel na webu. Podobné problémy jsem někdy měl taky a pomohlo použít ovladač výrobce notebooku (i když byl určen pouze pro Windows 7).