Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Predlžovací kábel s vypínačom má jeden divný vstup navyše

Dobrý deň, kúpil som dnes túto predlžovačku https://www.emos.sk/predlzovaci-kabel-s-vypinacom-3-zasuvky-3m-cierny
Až doma som si všimol tú dieru navyše ktorá je v prvej zásuvke hneď od vypínača. Je cez ňu vidieť kontakty do vnútra. Myslel som že je to chyba a že to idem rovno vrátiť ale oni to majú aj na ich webstránke takto. Čo je to? Je to bezpečné?

Řešení:

Prečítal si si popis? Možno sa mýlim - ale nebude to práve toto?

Pri montáži na stenu je nutné použiť šróbik zo zápustnou hlavou PZ max. priemer 2,5–3 mm, dĺžka 30–40 mm. V prípade použitia iného priemeru, hrozí poškodenie plastovej časti otvoru. Pokiaľ dôjde k poškodeniu plastovej časti otvoru, predlžovací prívod nepoužívajte.

I keď i mne sa zdá divné, že na toto sa používa JEDNE skrutka tak MALÉHO priemeru.

To si nemyslím. Viac by dávalo zmysel to umiestniť na spodok ak by dajme tomu tam bolo niečo také. Skúsil som kontaktovať EMOS že čo to vlastne je. Mne to najviac pripomína vedľajší produkt šetrenia. Že ten horný plastový kus sa využíva na viacero možných konfigurácii. Prípadne že to je pri nejakom inom produkte aj nejak využitý ten otvor. Potom napíšem čo nato odpovedali oni.

Je dosť možné že to môže byť na to čo píše uživateľ yYy.