Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Acer životnost notebooků

Chtěl bych se eště zeptat ,jestli Acer je spolehlivá značka jestli jejich notebooky mají velkou životnost například 6 let bez poškození a bez skratů. Ptám se proto protože mi jednou můj učitel řekl ,že to má nějakou určitou dobu výdrže a potom konec ,ale moc mu nevěřím a proto se obracím teď na vás (:

odkaz na pc: https://www.czc.cz/acer-nitro-5-an515-57-cerna/332271/produkt

Notebook je notebook.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

Nevím, co chceš slyšet za odpověď na takovou naivní otázku? Každý notebook má nějakou životnost, která závisí i na tom, co se na něm provozuje a jak se k němu majitel chová. Někomu vydrží půl roku, někomu 10 let.
Acer má většinou nižší ceny než konkurence, proč asi?

obecně asi tak: tzv. "herní" notebuky mají kratší životnost.
záleží na tom, jak uživatel ten krám tepelně přetěžuje. ta grafika s cpu si něco vezme a v 15" šasi to chlazení není úplná výhra. to samé kvalita osazených součástek.
a když to má v rukách šetřivý acer, tak to chlazení nebude nejšpičkovější. mizerné acer panty included.

https://www.czc.cz/acer-nitro-5-an515-57-cerna_3/332272/produkt/epni8682lohbf9mul8qlr31049/diskuse

Jeden ACER v práci máme (prostě tehdy se nějak hodil právě ten), pravda už ho nikdo nenosí a ani by to nešlo, dost brzo mu odešlo podsvětlení displeje. Předtím jsme ho i nosili, spíš bývalý kolega, býl psaný na něj. Jinak je bez problémů už minimálně 10 let, dokonce i baterka nějakou dobu vydrží (neni mrtvá). Je to překvapení, protože spolu s aušusem je to prototyp příšerných značek, přesně jak píšete. Za tu dobu odešlo několik HP, které dříve u nás v práci preferovali (dneska je to jak jsem tak pochopil úplně jedno). Osobně bych HP na základě zkušeností zařadil HP taky mezi ty horší značky, ale těžko říct, jak by obstála jiná značka.

Ve filmu jsou značky, které si tento "product placement" zaplatí, to není tolik směrodatné, ale vidět, na čem lidi pracujou (nebo co to dělají) ve vlaku, to už může o něčem svědčit, na to bych spíš koukal. Často vídám lidi s dost obstarožními IBM (hranatý design, větší tloušťka (vypadá to na začátek století), navíc IBM už dávno notebooky nevyrábí) a podobnými relikty. U notebooku do zaměstnání dlouhá životnost nehraje roli. Když jsem vybíral první notebook, byl jsem uklidňovaný, že je to na 3 maximálně 5 let, ať to tolik neřešim (měl jsem ho 12 let, než se totálně rozpadnul, už mám nějakou dobu nový, tak uvidim, jestli taky dá 12 let).

Gamingový notebook pro zábavu ve vysokém rozlišení se stylovým designem? Herní notebook je jen marketérem nalhaný mýtus.
Odhadovaná průměrná životnost notebooku Acer je 3 až 5 let. Ostatní výrobci/značky jsou na tom lépe.
Největší problémem může být nulová podpora ze strany výrobce. Rozhodující je správné zacházení s notebookem a jeho pečlivá údržba.

Jo, to byly časy. Kuličku omýt lihem a něčím odrápat nalepený mastný prach na válečcích uvnitř. Mohu ti tu mojí poslat, jestli už má alespoň PS/2 a ne starý velký DIN konektor. Ovšem mám někde i starou myš s plochým COM konektorem, dvou nebo třítlačítkovou bez rolovacího kolečka.

Jak tak vidím tak tu značku jen urážíte mám jednoho známého a učí se už na to 35let a má pár acerů už X let a běží bez závad ale taky vás nenapadlo že by jste mohli říct záleží i na zacházení.

jsi opravdu nechápavé dítě.
vybíráš si model, který má v ne moc velkém šasi 100w grafiku + topící procesor. (17" velké tělo by bylo lepší, ale samozřejmě dražší)
a protože acer je nejlevnější ojebávač (vždyť proto si ten shit vybíráš), ten krám se ti za pár let upeče. na vysněných 6 let zapomeň, toho se takový přímotop nedožije, spíš polovinu.
kancelářský ntb by to v pohodě dal, ale ty nutně musíš hrát stupidní hry na notebooku, a ten se holt špatně chladí.

bylo tu kdysi podobné děcko, co si nechalo od nějaké náhodné lamy poradit 15" hp omen v podobné konfiguraci. za měsíc a půl přišel s brekem, protože to upekl a něco pod 30t. vyhodil z okna.
takže až ti acer zdechne, nechoď sem brečet.

Toužíš po Aceru, tak si ho kup. Máš asi 2 kladné recenze a hodně záporných, tak si to zprůměruj a zjistíš, jestli je to dobrá investice. Záruku na dlouhou životnost zrovna toho koupeného kusu ti tu nikdo nedá, ale podělat se může i jiná značka. Jen ty jiné jsou většinou spolehlivější, ovšem za vyšší ceny.

Ucitel ma pravdu.

Acer moc spolehliva znacka neni, jsou to takovy experti na ojeby. Nicmene klidne jejich notas muze vydrzet i vic nez 6 let. Zalezi na zpusobu vyuziti.

Konkretne k tomu modelu: je to proste beznej herni notas. Po strance vykonu to bude uplne stejne jako jine notasy, teda okolo tech 5 let maximalne, pak uz to hodne ztraci. Co se tyka provedeni, zase to bude klasika, kdyz budes mit smulu na kus, tak ti to chcipne den po skonceni zaruky. Kdyz budes mit stesti, tak ti to naopak v klidu prezije tu moralni zivotnost tech 5 let. Vyslovene bych se toho teda nebal a pokud se ti libi, klidne do toho jdi.