Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde mi vyndat grafika ze zakladky

Koupil sem si novy pc, nikde neslo dohledat jak se zakladni deska vlastne jmenuje, tak jsem se snazil vyjmout grafiku, nastesti jsem nasel nazev pod SSD. Ale ted jsem zjistil, ze pod ni je dalsi nvme slot ktery by se hodil, a stejne to budu muset nekdy sundat.

Odsrouboval jsem tedy 4 srouby (ze zadu a dalsi co drzi kryt grafiky) ale grafika nejde vubec vysunout. Proste to drzi za ten lock v pravo na pcie. Leva cast jde vysunout. A kdyz na tu packu tlacim silou smerem k desce aby se ten slot uvolnil, tak se nic nedeje, i kdyz mam otlaceny prsty do bolesti. Nevim co mam delat, ta grafika je tak velká že jde videt a tlacit jen na horci cas koliku (packy)

To musel vymyslet nejakej ozrala, stalo se to uz nekomu? Cekal jsem ze kdyz prejdu z ntb bude vsechna montaz lehci, namisto toho resim abych neco neurval pri zakladni montazi.

Musíš tu grafiku dobre pritlačiť do dosky. Ja si s ňou vyklal, tak sa vzpriecila do toho zaklapacieho mechanizmu. Mne osobne sa to pri vyťahovaní grafiky podarilo urvat. Na funkčnosť to nemá žiadny vplyv. A máš pravdu, ten kto vymyslel ten zaklapaci mechanizmus na PCI-e bol nejaký masochysta.

koupil si si nový PC, už vieš ako sa doska volá, ale nepovieš, hlavne že toho nakecáš, kolko tam bolo šroubov blablabla a to najpodstatnejšie odfotíš rozmazane a vylievaš si tu svoje frustrácie. Čo chceš počuť ? Daj to niekomu, kto to ovláda. Jo a Brumbruma radšej vynechaj, lebo to urveš.

Tak ako ti napísal prvý post zatlač grafiku naspäť do slotu a potom musíš tú poistku na konci zatlačiť dole k doske a kartu to musí nadvihnúť. Nerob to ničím ostrým (skrutkovač a pod), lebo ak sa ti to uhne rypneš s ním do dosky. Pekne musíš použiť svoj kung-fu prstík. Môžeš si pri tom přimnežene pomáhať dvíhaním tela grafiky.

Grafika se vyndává šroubkem kterej ji drží ke kejsu a tou páčkou. Ta je u každý desky trochu jinak u tvojí tlačit dolů. U tvojí desky je podle fotky grafika povysunutá tak nejdřív vrazit zpět, potom ohnout páčku a vytáhnout.
Ta páčka vznikla v době kdy grafiky na sobě neměli obrovské chladiče, proto to nepohodlné vyndávání.

Co jsem videl, tak jsou tri druhy tech pacek. Jedna se popotahne dozadu a potom vytahnes grafiku, druha se ohne do strany smerem ven a soucasne vytahnes grafiku, a treti se vzadu zatlaci dolu a tim tu grafiku uvolni a kousek povysune. Podle te fotky to ale neodhadnu.
Jestli si myslis, ze to je narocne, tak si nekdy zkus v malem AT toweru se SIMM pametma u zdroje vymenit tu pamet na kraji, aniz byz vytahoval desku nebo zdroj :) Ja to zatim nedal, takze mam ve sve retro 486ce jen tri pameti :)