Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavenie Intel extreme intel utility

Zdravím. Prosím vás, potrebujem pomôcť nastaviť tento program.. Dával som pc do servisu, lebo vykazoval vysoké teploty a chladič hučal dosť nepravidelne... Každopádne, asi po týždni, čo som ho zobral zo servisu sa teploty a chladenie zase zbláznilo a teploty začali skákať a chladenie v intenzite chladenia taktiež..
Pre info pc som mal pred tým pol roka úplne v pohode, žiadne magoriády sa nediali... sam som to teraz asi aj posral v programe "intel extreme tuning..." keď som sa tomu snažil prísť nejako na kĺb a nejak to tam nastaviť...
Bohužiaľ -pre mňa- som v tom úplny lajk, amater a po česky povedané břídil, takže som si tam podla googla, z ktoreho som sa prd doštudoval, lebo sa tomu narovinu nerozumiem, totálne sprehádzal hodnoty a stále mi ukazuje power limit throtling a thermal limit throtling. Neviem či nie je na škodu, že mám okrem toho aj program armoury create.. dal som to teraz na 25w pretože už neviem ako ten počítač umlčať...
Nájde sa niekto, kto s tým má plnohodnotné skúsenosti a pomôže mi to dať dokopy? som už z toho zúfaly. vopred moc ďakujem.

moje parametre sú:
intel i9 10900k
rtx 2070 super
32 gb ram
asus hero viii z590

V prílohe je momentálne nastavenie... ďakujem za ochotu.

Prosím ťa, napísal by si mi, ako presne a kde by tie čísla mali vyzerať tak, aby mal pc normálne teploty, bez nejakého šialeného hluku? Keď som to mal v poriadku, teploty vo windowse boli 35 stupnuv a pocas hrania 65.. a všetko išlo krásne ticho... ale teraz sa to uplne pototo... bol by som moc vďačný ak by sa ti chcelo sa na to nejak mrknuť.

Tak, prišiel som na to. Keď by sa to náhodou niekomu stalo, že sa procák začne prehrievať a chladič bude blázniť ako v cirkuse... Treba vykonať CMD reset.. Ja som to mal chvála bohu zo zadu PC, 5 sekund som podržal tlačítko a hotovo... potom len v biose nastaviť hardisk a je to... teploty krásne, ticho také že by som pc mohol použiť ako vankúš. ďakujem za všetky rady, ale táto záležitosť to všetko na 100 pro vyriešila.