Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RTX 2060 hlučný ventilátor

Ahojte vlastním túto GK GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC 6G cca 3 roky.Od nedávna začal hučať jeden ventilátor pri vysokej záťaži...tak som GK prečistil no nepomohlo to, dá sa niekde zohnať náhradný ventilátor? Hľadal som no bez úspechu.

Já ventilátor zkusil vždy promazat než ho měním. Ale nemusí to jít u nějakých novějších typu levitující magnetické ložisko a spol.
Vymontovat. Vyfouknout prach. Zadní strana pod nálepkou může být hned ložisko nebo gumová ucpávka nebo je to zalité a musí se to vrtáčkem odpanit. Stříknul jsem wd, protočil, stříkačkou s jehlou nacpal vazelínu a zalepil.

aj tak ju planujem rozobrať a prepastovať

Pokud se nepřehřívá nedělal bych to. Ramky pokud jsou chlazené budou nalepené k chladiči nejčastěji žvýkačkou, ta odpadne, bude tam hromada šroubků a nemusí tam být ochrana proti blbému dotažení - takové ty distančky. Ulomený roh čipu grafiky jsem už po takovém "přepastování" viděl.

Takhle jsem opravoval staré grafiky v ceně do 2000Kč pokud nešel sehnat ventilátor. Připrasil jsem -doslova - třeba lepidlem ventilátor. Takže jde to, samozřejmě konkrétně bez té karty a ventilátoru ti samozřejmě neřeknu jak :-).
Nebudeš chtít někdy tu grafiku prodat ? Protože to dost sníží cenu.

Já bych do toho u 2060 nešel pokud se dá vyzkoušet "originál".