Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Delphi ascii a unicode

Zdravím
Pokračovaní.
https://pc.poradna.net/questions/3128473-tredia-pci-express-cards

https://www.tedia.cz/download/daq-pci.html

Je tam daq01_284_examples.zip

Příklady použití pro různé programovací jazyky
C#, C++ Builder, Delphi, Excel VBA, Perl, Visual Basic

Jde mi jen o example_digital

Je tam zkompilovan exe pro delphi.
Normálně ho spustím, a vidím, jak se ke kartě připojí.

Když však načtu zdrojak a spustím, vyskočí mi hláska, že kartu nemůže najít.

Přimo ve FormCreate je

result_:=Td_Init_Driver(@Ihandle,PChar('EXAM_DIGITAL'));
  if result_<>0 then
  begin
    Application.MessageBox('Nenalezené žádná aktivní zařízení s názvem EXAM_DIGITAL, použijte administrační program [admin.exe].','Chyba!',MB_ICONERROR);
    resolve_error(result_);
    Application.Terminate;
  end;

Dlouho mi vrtalo v hlavě proč, a nakonec se asi rozsvítilo.
Zdrojak byl psaný už dávno a problem bude v tom řetězcí s názvem karty EXAM_DIGITAL.
ascii a unicode
Pomuže někdo?
https://pastebin.com/cwpdijHp

V Lazaru se ti to připojí samo. Lazarus nepodporuje dynamické připojování balíčků, musíš mít všechny potřebné balíčky zakompilované v samotném systému Lazarus. Musíš překompilovat s tím Lazarus a on pak ví, kde to najde.

// Edit: V Lazaru máš možností zpracování stringu daleko víc. Tam je UnicodeString, UTF8 string, String (codepage) a zajistí automatický převod stringu. Unicode je dvoubajtový, ASCII je jednobajtový a UTF8 různě bajtový, až 3 bajtový.