Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaseknutá klávesa

Čau, často se mi stává že když mám zapnutou hru, zasekne se mi jakákoliv klávesa. Nemůže za to však klávesnice. Kromě her se mi to často stává i u Wordu a pomůže jen to, že zaklapnu notebook, počkám než se vypne a pak ho znovu otevřu. Chci se zeptat kde je problém a popřípadě jak to jinak vyřešit. Zkoušel jsem ctrl+alt+delete ale nereagoval. Kromě toho se mi také caso stává to, že když je nějaká aktualizace Windows (10), tak se mi seká i obyčejný prohlížeč (firefox, google a další). Uvítal bych jakoukoliv radu, ohledně win 10.

vypadá to na trvale vytížený procesor (což může dále zhoršovat nedostatečná paměť a pomalý disk, o hw nic nepíšeš) a proto ta velká zpoždění.
kontrola:
- proti adware a spyware jednoduchý adwcleaner.
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.
škodná v paměti se může projevovat komunikací s obskurním serverem:
- zobrazení aplikací komunikujících s netem ms tcpview.

Má to PC nějaké typové značení na štítku?
Od jakého roku je používaný OS?
Jak je PC zabezpečené? Antivirový program?
Je k dispozici záloha pro obnovení OS do stavu továrního nastavení?
Podstatná otázka - Je vše v PC instalované nabyto legálně z oficiálních zdrojů?