Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dephi - ser.port.

Tak v tomto mám přes delphi i lazarus přes raspi dost zkušeností, a i přes arduino a ESP 32 často používám, ale toto je pro mně neznáma.
Dnes jdu vyzkoušet kousek mého prográmku, jestli funguje.

U míchačky jsou 2 váhy, které komunikují přes ser port.
Už jsem k nim i výgooglil manuál.
Strana 26 kapitola 3.3 Komunikace.
Co by jste do váhy odeslali?
0x41h

Píšou tam
Dotaz na hmotnost. V příkazu již není nutné potvrzovat <CR>

Asi bych se k tomu dopídil sám, ale váha je v otevřené hale a nemam rad zimu.
Děkují.
https://i.postimg.cc/MTwxLP0M/komunikace.png
http://leteckaposta.cz/563721554

Letecka posta je nefunkcni, nejde z ni stahovat (.cz se musi přepisovat na .co). Zkus to příště nekam jinam, treba uschovna.cz

Na straně 29 je popsaná komunikace, tam bych začal.¨
STX ENQ $41 ETX a měl bych dostat odpověď ve formátu popsaném pod tím.

Ještě bych před tím použil opakovaně SYN, dokud nebude váha ustálená.

S ovlasením té míchačky přes ty moduly byl takový bordel, že k tomuto jsme se vůbec nedostali.
Eletrikař se nezastavil.
Pokračovaní v pondělí a utery.
Napišu tu, jak to dopadlo.
Kdyby nefungovalo, v počítači je program, ve kterém nám nefunguje to ovládaní, ale váhy umí číst.
Tak mně napadlo zkusit nainstalovat nějaký virtuál com, nebo připojit do USB raspbery a přes terminál kouknout co ten program odesílal.