Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno winlogon.exe zabira po par hodinach pres 120mb v RAM

Ahoj,

nevite nekdo co delat s procesem winlogon.exe, ktery po par hodinach provozu pc zabira v pameti pres 120mb? Je umisten tam kde ma byt, podle process exploreru. Hledal jsem po netu, ale nasel jsem jen toto en-us a ja mam XP SP3 a o tom tam nic neni. Viry a ani spyware nemam. Nevim od kdy to dela, ale vsiml jsem si toho pred par dny. Je ot ntb a zaviram ho, pri zavreni se uspi, takze nevim, jestli to dela po nekolika hodinach provozu a nebo po nekolika hodinach provozu a nekolika probuzenich, protoze ho pres den zaviram.

Dik.

Odpověď od MS bude "zkontrolujte si systém na viry a spyware".

Skutečně existuje (AFAIK vzácný) memory leak ve winlogon.exe který se za těžko dešifrovatelných podmínek objevuje na Windows Serverech a souvisí s používáním vzdálené plochy vs. session 0 (konzoly) a Microsoft k němu mlčí.

V ostatních případech je to vir (nemusí být v process exploreru navěšený na WINLOGON.EXE, stačí když běží jako služba a přes winlogon posílá requesty).

PS. kdybys řešil serverovou podporu tak možná s tebou MS pořeší memory dump, ale desktop support se na tebe vyflákne...