Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zajimavý problém s diskem

ahoj
mám Evolveo FullHD přehrávač Blade II na který mám zapojený externí my book 4 tb. Do my booku si dávám koncerty stažené z torrentu v kvalitě blu-ray. Normálně vše fungovalo. Poslední koncerty, které jsem přesouval do my booku za poslední týdny ale evolve blade vůbec nepřeraje a nenajde. To je právě to s čím si nevím rady, týká se to jen těch, které jsem přesouval v poslední době ty ostatní normálně jedou. Formát je stejný zkrátka vše jako ty ostatní. Na jiných zařízeních to samozřejmě normálně jde. Tak jestli máte nějáký nápad čím by to mohlo být. dík

Zkusil bych jednoduchou vylučovací metodu:
- Nějaký soubor, který nyní funguje, zkuste z disku smazat a přesunout jej tam z PC znovu. Pokud nebude fungovat, děje se něco při přenosu PC –> disk. Pokud bude fungovat, mohou být v něčem jiném ty nové soubory. Ono na první pohled nepoznáte, jak je soubor kódován uvnitř a jaký kodek používá.

další zjištění koncerty které mi nešli přes my book jsem zkopíroval na jiný externí disk a jdou
takže problém je v my booku otázka je jestli se s tím dá něco dělat?
mám tam 3tb souborů nemám to kam nakopírovat a další problém je jaký bych měl uvést důvod reklamace ten disk se zdá funkční

Aktualizace firmware jsi nahodou nedělal?
Ten přehrávač může mit problem, pokud je disk hodně fragmentovany.
Já osobně bych zkusil defragmentaci disku - nějaký režim konsolidace souborů. Treba MyDefrag.
Ale pocitej s tím, že to bude pri tak velkém disku na hodiny.
Jako test můžeš zkusit nějaký koncert odložit, provest konsolidaci volného mista a pak jej tam zase nakopirovat

po připojení k pc: kontrola souborového systému je v pořádku?

když to odpojuješ od pc: přes ikonu, nebo rovnou vytrhneš kabel? u zapisovacích zařízení je lepší odpojovat buď ve vypnutém stavu, nebo přes funkci zahrabanou v menu (pokud vůbec) a je tak stejně nepoužitelná. proto čím větší disk, tím jen roste riziko na vadný zápis kvůli špatnému odpojení od nahrávací krabičky/pc.
k tomu si u velkých 2.5" disků přidej šindelový zápis (smr) a problémy jsou na světě - teď myslím jen možné poškození uloženého souboru.

crystaldiskinfo třeba nepovažuje chybu c7 (crc) za kritickou, takže výsledek "dobrý" nemusí být úplně bez problémů. jednotky případů nemusí vadit, ale je dobré to sledovat a nespoléhat na celkový "ok" výsledek.

vlastnosti- nástroje - kontrola chyb systemu je taky v pořádku to už jsem dělal před tím
zítra zkusím defragmentovat jednotku jak tu někdo radil
zatím se mi nezdá že by mohlo něco pomoct

tohle bude asi jen nějáká hovadina ale ted přijít na to jaká
ještě zkusím jednou napsat: soubory M2TS (.m2ts) převedu na my book na multáku mi pak nefungují, všude jinde ano, ty starší které tam mám už nakopírované z dřívějška bez problému fungují i na multáku, ale jakmile i ty starší které fungovali vymažu a zkopíruji je nazpátek už nejdou
stejné soubory jsem tedy zkusil nakopírovat na jiný externí disk rovněž WD a na multáku normálně jdou