Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak změřit rychlost internetu?

Zdravím. Potřeboval bych poradit jestli existuje nějaká aplikace pro měření rychlosti internetu? Problém je v tom že potřebuji měřit rychlost po kabelu, ale chci mít dlouhodobý výsledek. Třeba 24hod. Mám v poslední době problém z kolísáním ale můj poskytovatel tvrdí že je vše v pořádku. Děkuji Jirka

Omlouvám se. Poskytovatel je Místní společnost Naši v Ostravě Heřmanicích. Je to vzduchem- 30 Mbps stahování, 7 Mbps nahrávání. Problém řeším cca 3 měsíce. Po novém roce udajně provedli nějaké opravy. Prý mám problém z Wifi ale já koupil novou a problém přetrvává. Aplikaci potřebuji abych ověřil měřením po kabelu.

Omlouvat se nemusíš, zatajováním informací škodíš jen sám sobě. ;-) Měření rychlosti k poskytovateli samozřejmě jedině přes kabel. "Problém s wifi" je široký pojem, jaký máš routr jsi nenapsal. Nebo zkus porovnat rychlost s nějakým sousedem (který má stejného poskytovatele).

Pane rejpale, když bude znám poskytovatel, může někdo jiný napsat svoji zkušenost. Taky je rozdíl mezi vesnickým poskytovatelem a nějakým celorepublikovým. A podle poskytovatele (jeho tarifu/služby) se pozná technologie připojení - např. WiFi, xDSL, optika, 5G... která hraje ohledně rychlosti a stability velkou roli. Teď je to snad jasnější.

Wifi je Tenda TL-WR840N a internet používám hlavně k sledování LepšíTV v televizi. Tato se často seká ale součastně dochází ke kolísání na mobilu i u NB. Vše přes Wifi. Já hlavně potřebuji vyloučit nebo potvrdit chybu po kabelu od poskytovatele, následně budu řešit připojení po Wifi. Na to potřebuji tu aplikaci na dlouhodobé měření.

Já hlavně potřebuji vyloučit nebo potvrdit chybu po kabelu od poskytovatele, následně budu řešit připojení po Wifi.

Já bych to řešil přesně v opačném pořadí. Sledovat online TV přes wifi není dobrý nápad.

Asi si pleteš výrobce Tenda a TP-Link. Proč používáš pomalý nevýkonný router z roku 2016? :-? Tvrdil jsi, že jsi koupil nový.

Tato se často seká ale současně dochází ke kolísání na mobilu i u NB. Vše přes Wifi.

3,75 MB/s na noťas, mobil a televizor - to není zrovna hodně. A kdoví kolik je vás současně připojených na lince.
Varianta připojení: https://nasi.cz/internet#bezdrat

Můj provider takové udělátko má a já mám možnost v nastavení svého klientského účtu
vidět graf rychlosti připojení v závislosti na čase v průběhu dne, týdne, měsíce i celého roku.
Třeba má tvůj provider k dispozici něco podobného. Viz. příloha.

Připoj TV kabelem a vyhodnoť, zda to je lepší. Pokud ano, tak problém může být zarušení WiFi. Ono se klidně mohlo stát, že si sousedi nadělili pod stromeček WiFi router a ono to 2,4 GHz pásmo není bezbřehý.
Schválně se podívej, kolik WiFi sítí na mobilu doma chytneš. A pokud tvůj router používá stejné kanály jako sousedův, tak to samozřejmě dělá problémy.

Prý mám problém z Wifi ale já koupil novou a problém přetrvává

že se do toho vkládám, ale takovou odpověď může napsat jen idiot.
nikdo neví, čím ten tvůj signál přijímáš.
přijímací krám jsi vyměnil, ale zas mlčíš.
a to vynecháváme podmínky příjmu: jestli tvůj client vůbec vidí na vysílač poskytovatele.

Toto je odpověď jen pro tebe (lední brtník). Ano napsal jsem že jsem koupil novou Wifi. Koupil jsem jí cca před dvěma lety v provozu byla asi týden, tak jsem ji bral jako novou. Přestěhoval jsem se do bytu kde Wifi už byla tak jsem ji strčil do skříně. Omlouvám se jsem "Jirka-maji65":-[. Ano napsal jsem Tenda. Vyčetl to z nastavení. Je to tp-link TL-WR840N. Omlouvám se jsem "Jirka-maji65". Ano přijímací krám jsem vyměnil ale má původní otázka zněla jinak. Omlouvám se jsem"Jirka-maji65" Wifi router je v jedné místnosti, viditelný pro všechny zařízení, cca 3m vzdáleny. Omlouvám se jsem "Jirka-maji65". A proč jsem "Jirka-maji65"? Protože pod těmito jmény zde diskutuji, a né pod jménem IDIOT! Předpokládám že tato poradna byla založená, aby odborníci radili těm méně zkušeným, bez urážek. Ale toto je asi otázka pro provozovatele tohoto diskuzního fora. Při vší úctě tě žádám, aby jsi nereagoval na mé otázky. Děkuji Jirka

WR840N je router. to znamená že až k němu vede kabel od poskytovatele.
a dál? jak máš připojené své krámy k routeru? přes kabel? přes wifi a přes zeď?

až někde poschovávané mezi odpověďmi se dá tipnout, že že máš ty krámy přes svou wifi, ale z mizerného příjmu viníš poskytovatele, který jede přes bezproblémový kabel. doma všichni zdrávi?
v případě wifi: už ses díval, jak máš zarušený příjem od sousedů? máš v cestě nějaké zdi? notebuk, foun
v případě kabelu: pokud ho požvýkal pes, vyměň ho. (psa i kabel)

zkus příště netajit informace a odpovídat jako normální člověk.

Testovať internetovú prípojku na bezdráte trvalým zaťažením na plnú rýchlosť s trvaním 24 hod ti nikto nedovolí. Ak to poskytovateľ zistí, tak sa môžeš dočkať toho, že ti obmedzí download na plnú rýchlosť len v trvaní nejakých 10 minút. Potom ti to spadne na 1/5, alebo menej. Je to bežná taktika na bezdrátových prípojkách. Najprv si otestuj či ti ide download dobre priamo z antény keď si kábel z antény pichneš rovno do počítača.

Pánové omlouvám se za odbočení od tématu. Vraťme se na začátek. Poskytovatel int. Naši Ostrava Michálkovice, bezdrátové 30 Mbps stahování, 7 Mbps nahrávání. Zařízení TV-LepšíTV přes internet, NB, Telefon vše přes Wifi (tp-lin TL-WR840N), vyditelnou 3m vzdálenou. V provozu hlavně TV která se občas seká (při souběžné kontrole na NB až výpadek internetu). Loni na podzim nastaly problémy po urgencích poskytovatel uznal závadu a provedl výměnu nějakého zařízení. Pote asi měsíc vše v pořádku, pak opět ten samý problém. Poskytovatel tvrdí že má vše v pořádku a že problém je u mně. Provedl jsem výměnu Wifi z TENDA Wireles N300 F3 na tp-lin TL-WR840N a jsem na 4 kanálu sám. Problém trvá. Potřebuji apku na trvalé měření pomoci NB po kabelu bez trvalé přítomnosti, ať vyloučím nebo potvrdím chybu od poskytovatele. Pak podniknu další kroky, nová Wifi atd. . Kabel k TV je až to poslední řešení (špatná dispozice pokoje). Děkuji Jirka

Denně tu čtu nářky uživatelů, že mají potíže s WiFi a tisíc výmluv, proč nemůžou natáhnout kabel. Přitom kabel se dá na zkoušku natáhnout klidně i prostředkem obýváku. Existuje taky krabička zvaná powerline adaptér...

Koupil sis levný router, který neumí ani gigabit ani 5 GHz. To je v dnešní době nedostatečné. Minimem je Archer C6.

Testovat maximální rychlost 24 hodin ti asi provider nedovolí, viz. Kiloviktor.

Ta TV je opravdu vyditelná?:-)
No já mám IPTV přes kabel, rychlost 100 Mbps a někdy když stahuji něco na PC, tak se HD programy online dost sekají, že se na TV nedá koukat. Když to přepnu a pustím z archivu, je to OK. Takže to zkoušej samostatně, buď TV nebo notebook, tvých 30 Mbps to asi nestíhá.

Čemu se divíš?

Všichni vy na Slezské, všichni vy, dím,
hlubokých páni vy dolů:
přijde den, z dolů jde plamen a dým,
přijde den, zůčtujem spolu!