Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows licence z Aukro atp.

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jaká jsou specifika zakoupení licence Windows z portálů jako Aukro atd. Dočetl jsem se, že by takto aktivovaný Windows měl být legální a bez rozdílu oproti oficiální distribuci. Je to skutečně pravda, nebo jsou zde nějaká specifika? Je potřeba si dát na něco pozor?
A lze takto aktivovaný Windows 10 upgradovat na W11?

Moc děkuji za odpověď.

Změna kategorie, původně: Software (host)

Legální Windows po zakoupení licence z aukra je:
1. Licence musí mít kompletní dokumentaci prokazující existenci licence
2. Licence musí mít identifikační údaje prvního a všech dalších nabyvatelů v řetězci
Info:
https://www.mesec.cz/clanky/pouzite-softwarove-licence-jsou-v-poradku-lze-je-nakupovat/
+
3. Jednoznačně ověřit předchozí dva body
4. Dát si pozor na druh licence, např. MSDN nelze přeprodat a je legální ji použít pouze s MSDN účtem nebo MAK licenci je potřeba použít pouze v rámci multilicence.
Chceš to napsat zjednodušeně? Na aukru těžko seženeš legální licenci.

Pokud tě zajímá především funkčnost a možnost aktivace, tak ano, licence z Aukra fungují. Ale je to vázáno na konkrétní edici Windows, obvykle Win10 Pro. Pokud to tedy nemáš do firmy, ale na doma, tak to klidně kup, já už jich takto vzal několik.