Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 - Nelze se připojit na tiskárnu kvůli nepodporované verzi protokolu SSL

Dobrý den,

Chtěl jsem se připojit na tiskárnu přes IP v prohlížeči (192.168...). Problém je, že při načtení to hlásí problém se zabezpečením, přesto se zobrazí přihlašovací okno. Jenže, po zadání přihlášení tak vyskočí

Podařilo se mě zjistit, že na mém pc je TLS 1.3, ale na tiskárně se verze vůbec nezobrazí.

Na jiné tiskárny se připojit lze, takže problém v pc není. Jediné, co mě napadlo, je vypnout firewall, ale vůbec to nepomohlo.

Prosím o radu,

Děkuji

PS. Konica Minolta bizhub c220

Nebo použít prohlížeč, ve kterém to pijede (pokud máš Win 10) tak Internet Explorer.

Tak měl jste pravdu. Internet Explorer v podstatě reaguje stejně, akorát tam právě nabízí možnost pokračovat (nedoporučujeme). Je absurdní, že to jde v tak hrozném prohlížeči. Každopádně, děkuji.

Z tohohle výpisu ještě nevyplývá, že by si nerozuměli, jenom že si nevěří, ale je ochotný na tvůj výslovný příkaz i přez všechnu nedůvěru pokračovat dál.

(Jako mám taky jeden takový web, kde mi prohlížeče hlásí neplatné certifikáty a podobně, ale protože jsem jim přikázal pokračovat, tak mi tam normálně fungujou. A těm webovkám věřím, protože ten certifikát souhlasí s tím, co jsem tam sám dal a který jsem sám vyrobil a na ty webovky dal.)

No, dnes jsem si vzpomněl, že u této konkrétní tiskárny byl tento problém, když jsem se na ni předminulý týden přihlašoval a pravděpodobně i dříve, ale i Edge/Chrome v podstatě zobrazovali tu samou hlášku s možností pokračovat. Teď už to nedovolí, takže to očividně souvisí se zabezpečením v poslední verzi. Jedinou možností je asi použít IE (nebo emulátor doplněk do Chromu) nebo spíš aktualizovat firmware v tiskárně (to ale asi budu muset vykomunikovat s poskytovatelem, jak se to dělá)

protože je ie starý a má default zatržené staré verze ssl/tls.
šlo by toho možná dosáhnout i zatržením staších verzí tls v onom jakémsi prohlížeči.
firewall s tím nesouvisí.

když někde ukazuju adresu z privátní sítě za natem (třeba 192.168.1.10), je zbytečné ji začerňovat. nic zajímavého a originálního to není, takových ip adres má každý druhý doma...

Problém je v HTTPS adrese a certifikátu. To je to varování.
Pak následuje druhý problém - verze sifrovacího protokolu. Aktuální prohlížeče mají povolen ten nejnovější a starší verze mají zakázané. Proto tě na rozdíl od IE nepustí.

Pokud to potřebuješ jednorázově, je IE rychlejší řešení, proto jsem o něm psal.
Pokud by to mělo být trvalejší, je třeba v prohlížeči povolit i starší verze TLS protokolu.

No, certifikát nikdo dlouho neřešil, takže pravděpodobně je fakt neplatný, akorát prohlížeče do doteď "akceptovaly" (tohle varování hlásily i předtím), akorát současná verze už nedovolí ani pokračovat.

Každopádně, zkoušel jsem povolit SSL (viz obrázek výše) a nepomohlo to.

Nevíte, jak to vyřešit, prosím?

nactena stranka je https.
konfiguracni panel protokolu je inetcpl.cpl, prohlizece ho povazuji za systemovy.
otazka je, proc pri tisku na lokalni tiskarnu potrebuje prohlizec resit puvodni zdroj.
nejde treba o jinou feature: "nepovolit ukladani zabezpeceneho obsahu na disk"?