Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AP do paneláku

Zdravím,

doma mám internet od UPC s modemem a BananaPi R2, který využívám jako domácí router.
Aktuálně používám jako AP "modem" od UPC. Rád bych ale dostal zařízení na WiFi do domácí sítě za BPi R2.

Potřeboval bych nějaké AP s možností pokročilejšího nastavení (nebo alespoň ať nemusím používat appku v mobilu pro konfiguraci, fuj,) které dokáže "nasvítit" celý byt přes cca. 4 zdi, z čehož jsou dvě sádrokarton. Pro představu, aktuální pokrytí přes UPC modem je dostatečné, ale ne ideální.
Jedná se o panelák a je tam relativně hodně dalších sítí.

Stačí mi opravdu pouze funkce AP, jakékoliv další budou zbytečné.

Budu rád za doporučení, do čeho jít :-) cena do 3tis. kč. Díky.

Akýkoľvek, ktorý vyberieš budeš musieť odskúšať či naozaj presvieti 4 steny. Nikto z nás nevie, ktorý bude presvecovať tvoje 4 steny a ako bude fungovať v zarušenom prostredí hodne sítí. Tiež treba aby to svietilo aj opačne. Cez 4 steny nečakaj nejakú zázračnú rýchlosť, tiež očakávaj sekanie.

Děkuji za nezajimavý příspěvek, který mi absolutně nepomohl.

Snažil jsem se jako referenci přidat UPC modem, který mi ty 4 stěny prosvítí :-)
Jakou informaci jsem však nedodal a došlo mi to při sepisování odpovědi na váš příspěvek je, že ideální bude směrová anténa, jelikož bude na konci bytu a bude nutné "dosvítit" na druhý konec.

Tak nakonec to tak nezajimavý přispěvek nebyl a možná i pomůže :-)

není jisté zda se podaří jediným ap pokrýt wifi celý byt neznámého tvaru a vzdáleností, na 2.4ghz předpokládám komplet zarušený sousedy.
pro info ntb: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer.classic
kvůli rušení od sousedů je zajímavé pásmo 5ghz, jenže člověk se u spousty mobilních krámů předem nedozví, jakou normu podporují.
v pásmu 11n jsou levné stropní TP-Link EAP110, ale pro ac pásmo už 3x dražší TP-Link EAP225, tam by člověk dvojici ap platit nechtěl :(

Dle mého stačí použít pouze citlivější anténu na straně AP. Nalezl jsem např. Zyxel NWA50AX se ziskem antény 4dBi, což se zdá být málo.
Nicméně nemohu hledat jen pouze zisku antény kvůli sousedním sítím.