Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 8 gb ram pouzitelne jen 4 gb

sestava je asus maximus 3 formulule 4 sloty na ram s intel core i7 8x jadro GF gtx750ti 2G. nejakou dobu po koupi pocitace se pamet ram snizila z 8 na 4 gb. veskere nastaveni v configu a niosu neucine, aktualitace bios bez odezvy.
bios ukazuje 4gb . RAM plne funkcni v ostatnich PCC bez problemu, Nejaka rada?

RAM není sestava.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

A zkusil jsi to co ti psal Lukas ?
Tak zjistis jestli je RAM (modul) v poradku. Nejdriv zkusis jednu a pak druhou (postupne, pojedné)
Jestli jsou v poradku, tak zkus jinou kombinaci, kuprikladu je osad ob-jeden slot [A2 + B2], [A1 + B1], [ A1 + A2] etc.
Az je uvidis v BIOS, to znamena ze musis videt celkovou kapacitu 8Gb, tak teprve res neco ve Windows.

záložka memory vypíše celkovou velikost paměti a její režim.
záložka spd dokáže zobrazit parametry modulů v každém slotu.

doteď jsi nenapsal konkrétní typy pamětí ani tu nedal žádný screen.
u starých ramek můžeš hodně tvrdou gumou ogumovat kontakty na modulech.
jestli to nic neukazuje v jednom páru slotů, bude to spíš chyba paměťového řadiče, ten je už delší dobu přímo v procesoru.