Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Poraďte LEVNOU budku na miniHTPC/downloader

Ahoj,

s ohledem a pohledem na točící se hodiny elektroměru a fakt, že u nás furt běží PC, aby "jen" stahoval nějaké seriály nebo aby přehrával dětem DVDčka, jsem pojal záměr postavit samohrajku za velmi mrzký peníz.

Po prozkoumání nabídky a cen mi vypadlo, že ideální samohrajka bude něco s 780G+ podtaktované 4x50e CPU. Rád bych ale minimalizoval velikost budky, místa moc nemaje. Jediné, co bude "uvnitř" je disk (nejspíš 2,5", ale možná 3,5") a DVD mechanika. Hledal jsem odpovídající budku, ale necházím jen nepodařené skřety za cenu okolo 1500, anebo "hliníkové profily" za ceny okolo 4 tisíc, což se mi zdá nechutně moc.

Znáte tedy někdo neurážlivou budku za přijatelnou cenu a neprodukující hluk, do které lze osadit cenově přijatelný zdroj (nebo která již zdroj dostatečné kvality obsahuje)?

Děkuji předem i zadem.

Já mám právě model v té menší bedně, takže se mi to v pohodě vešlo do TV stolku. Ještě tomu trochu pořeším chlazení, aby to bylo ještě tišší. Low profile grafárnu tam mám GF4MX v pasivu, k tomu bezdrátovou klávesnici s integrovaným myšidlem.
[00165028.jpg]
Bohužel, bezdrátovou klávesnici s trackballem jsem nikde na netu nenašel, takže to má jen takovej trapnej myšojoystick.

Klávesnice s touchpadem jsem našel, ale jen drátový, nebo šíleně drahý a popravdě - on ten poziční joystick je lepší, než touchpad.
Původní větráček jsem dávno vyhodil, byl vyrachtanej a novej nebyl a co je nejhorší, DELL používá vlastní větráčky s jiným konektorem a myslím, že i s jiným systémem řízení a detekce otáček. Otáčky řídí termočidlo na větráku a deska jen hlídá, zda se točí. Takže mám jinej větrák přímo napojenej na zdroj a pár diodama snížený napětí.

Nasel jsem jednu anglickou stranku, kde bylo nekolik modelu klavesnic s trackvalem. Konkretne tady V cechach ovsem bez sance. Maji tak i mysi pro levaky, DVORAK klavesnice a podobne exoticke kousky.

Nejlevnejsi co jsem sehnal je tohle inwin-inbm-639-mini-d100009.htm, akorat je to ponekud hlucne ( ja v tom mam TV server na pude, takze to tak nevadi ). Chces opravdu moc, levne sezenes normalni skrin se zdrojem. Levne nesezenes malou skrin s malo vykonnym zdrojem. I ta moje ma 150 W a je to hodne naddymenzovane ( deska + vse ma spotrebu tak 30W :-( ). Cim mensi vykon a timpadem ekologictejsi, tim drazsi. Hnus fialovej velebnosti.

Podepisuju, ale s vyhradami. Samohrajka neni stahovadlo - na HTPC potrebujes prece jenom vyssi vykon, nez na nejaky netcuc - tudiz i adekvatni PSU. To, ze jsou ekologicke "zalezitosti" (i treba biopotraviny) drazsi nez "konfekce", je ovsem opravdu hnus, velebnosti...

Uvažuji o této - http://www.obchodnet.cz/inshop/zbozi/(id-431018)-fo xconn-case-str-cer-rs.html Původně jsem se o ní nechtěl zmiňovat, protože to je mini-itx, a ta deska se tam patrně nevejde, ale když jsem viděl že tu navrhují ještě o něco málo menšího Inwina zkusil jsem to. Akorát si nejsem jist jak je to s tím zdrojem (optional 250 -300w) Zkoušel jsem na jeden obchod volat a tvrdili měn že si můžu vybrat a je to v ceně.

oprava linku (touchwood)

Ja som podobny komp na stahovanie co som si poskladal, strcil do skrinky zo stareho satelitu z naseho zberneho dvora. Len som im ho musel corknut ]:), pretoze tu panuje nejaka prohibicia na tie stare elektro kramy co tam maju a vsetko to strazia ako keby to bolo zo zlata, a potom ze recyklacia, clovek si nemoze odtial nic zobrat a doma slobodne zrecyklovat. :puff:

Tak nakonec to vyhrála EC budka (index.php), zatím spokojenost, až na modrou "trubku" na předním panelu. Větráky celkem tiché.

Zatím jsem tam strčil Atom 330, uvidíme, jak to bude stíhat. Zatím to mám jako sosadlo a DVD zobrazovátko pro děti.

Děkuji všem za cenné rady a čas.