Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyřešit problikávání obrazovky notebooku?

Dobré odpoledne,
potřebuju radu. Sem tam se stane, že mi úplně zčerná obrazovka notebooku a k tomu bliká. Zčerná, pak zas naskočí, pak zas zčerná.
Pomůže restartování.
Příští týden mám ale Zoom vysílání, kde chci sdílet obrazovku s návštěvníky a bojím se, že to zase takhle kiksne.

Odhodlávám se odinstalovat grafické ovladače, a pak je aktualizovat, ale nechci do toho šmatat dřív, než mi někdo odsouhlasí tenhle nápad.
Je to dobrý plán, nebo je ještě něco účinnějšího?

Děkuji mockrát.

INFO: Notebook Lenovo ideapad 110, operační systém Windows 10.

Většinou se to stane, když na něm delší dobu pracuju, případně mám spuštěnou spoustu karet na liště.
Obrazovka zčerná, ale po chvíli se zas vzpamatuje. Takhle se to opakuje, dokud nezčerná úplně a už se nechytá.
Stane se to tak jednou za dva měsíce, což je mi taky divné. Naposledy při Zoomu, když jsem chtěla na obrazovce nasdílet prezentaci.
Zkusím ten externí monitor.

když na něm delší dobu pracuju, případně mám spuštěnou spoustu karet na liště

bodejť - ty krámy se většinou nabízejí v konfiguraci se stěží dostatečnými 4gb ram. prodej takového odpadu neznalým laikům by měl být trestný.

repas, preferuju 4jádrové cpu
pro přenosnějších 14" na vláčení po prezentacích mi připadá vhodným kompromisem rozlišení obrazovky 1600x900px.

Lenovo ideapad 110

Lenovo
Notebook – 15.6" HD displej (1366×768) | 2jádrový procesor Intel® Celeron™ N3060 (1.6 GHz, TB až 2.48 GHz) | 4GB RAM DDR3 | 500 GB HDD | integrovaná grafická karta Intel HD graphics

cena 7700 kc
https://www.mall.cz/notebooky/lenovo-ideapad-110-15ibr-80t70053ck

Pro chudeho duchodce, co zije v Praze nebo pro samozivu s detma je to NB za tu cenu dobry (dostatecny).
Ale na nejakou narocnejsi praci (a to Zoom narocny je) nevyhovujici. Lajkuju Brtnika