Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční windows defender

Zdravím, při pokusech o otevření aplikace Windows Defender na Windows 11 vyskakuje následující hláška "K otevření tohoto odkazu windowsdefender budete potřebovat novou aplikaci"

2 hodiny jsem strávil hledáním řešení na Googlu a nic nepomáhá, ani různé příkazy v PowerShell ani v registrech, už jsem opravdu zoufalý. Prosím o jakoukoliv pomoc

nebylo by špatné, kdybys dokázal napsat: "jaký soubor to vlastně otvíráš" - celou cestu včetně přípony.
když příponu neznáš, nainstaluj si normálního správce souborů.
pokud je to jen interní windowsí odkaz, nefunkční, s prázdnou ikonou místo zástupce: tak nějaký link nebo screen.

jinak windowsí defender patří mezi sw, na které je lepší zapomenout že tam jsou, až dokud jejich neschopnost nedonutí člověka k jejich zablokování. ten krám je stejně k ničemu = pro dobrý pocit bfu, jako všechny ostatní antiviry.

a můžeš zatím googlit opravu instalace přes dism.
starý "sfc /scannow" maximálně řekne že je něco špatně, ale nezažil jsem, že by něco dokázal opravit.

Běží ti ve Službách Služba Zabezpečení Windows (má Stav - Spuštěno)?
Tohle vypadá, že jsi někde omylem nastavil pro spouštění nějakého souboru špatnou aplikaci.
Nech si zobrazit ty přípony souborů, pak zkus File Association Fixer. !! Nestahuj ten Download PC Repair Tool !!

File Association Fixer je určen pro Windows 10, ale pravděpodobně to bude fungovat i ve Windows 11 (nezaručuji).

[94737-ofir-png]

Fixnúť Defender W10/11, tutorialčekov jesto plný net:

https://www.pcerror-fix.com/top-7-solutions-to-fix-windows-defender-does-not-start

Ak máš Pro verziu Windows, kukni do politiky Gpedit.msc (návod si nájdi na nete, ako sa spustí/vypne Defender.

Okopči text po perforkou do Notepad.exe, ulož ho, premenuj príponu napr.: def_fix.reg, ulož súbor tebárs na Plochu. Klik myšou na *.reg, roletka kontextového menu - Merge, čiže spojiť, pridať do Registrov.
Reštart PC.
-----------------------------------------------
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender]
"DisableAntiSpyware"=dword:00000001
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"SecurityHealth"=-
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\StartupApproved\Run]
"SecurityHealth"=-

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SecurityHealthService]
"Start"=dword:00000002

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\wscsvc]
"Start"=dword:00000002

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender]
"DisableAntiSpyware"=dword:00000000
"DisableRealtimeMonitoring"=dword:00000000
"PUAProtection"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender\MpEngine]
"MpEnablePus"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender\Real-Time Protection]
"DisableBehaviorMonitoring"=dword:00000000
"DisableOnAccessProtection"=dword:00000000
"DisableScanOnRealtimeEnable"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender Security Center\Systray]
"HideSystray"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender Security Center\Notifications]
"DisableEnhancedNotifications"=-

Potom jedine Merge *.reg v Núdzovom režime. V núdzáku je odpojený, nenačítaný Defender do systému. Ale ani to nemusí stačiť. Defender je sviňa, prešpikovaný celým OS, ktorý sofistikovane pracuje aj v Núdzovom režime.

Existuje možnosť:
Prípadne si riadok po riadku postupne vytváraj v Notepade.exe, nové, vytvor samostatné *reg súbory, ktoré individuálne myšou postupne inštaluj do Registorov.

Rozbaľ regedit.exe, strom, očumuj príslušné zložky v ktorých sa dajú príkazy dword manuálne dopísať.

Je nutné pracovať v Registroch ako Správca, v Núdzovom režime, s povolenými full permissions (prístupové práva) pre jednotlivé zložky v Registroch, aby sa dali upravené príkazy aplikovať s ich uložením.

Zmena prevzatia prístupových práv zložiek Registrov (users, administrators, system, everyone, trustedinstaller a spol.) je pre laika docela závažný problém, chce to niečo naštudovať na nete.