Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 nebootuje.

Do notebooku jsem dal do volné slotu M2 disk nainstaloval jsem na něj windows 10. Starý HDD jsem sformatoval. No a teď mi ten systém nevidí. BIOS na ně vidí ale nebootuje. Dá se to nějak opravit. Jedná se o asus VivoBook 15. Zvláštní je že nejde bootovat přes UEFI. Po instalaci jsem musel dát file systém bootování. No a teď tam není nic.

když chceš bootovat v režimu uefi, musí být ssd naformátovaný jako gpt.
to vypadá, že sis vyrobil instalačku pro mbr režim a on ti podle toho zformátoval nový disk.

když chceš vidět co tam vlastně máš (a systém nestartuje), nabootovat ze servisního dvd/flashky hirens64, nebo rovnou nějaký bootovací partition manager.

Lenže po výrobe boot média s Windows z ISO, máš nástroje v príkazovom riadku po nabútovaní PC pre Diskpart.exe

Diskpart.exe má v sebe všakovaté možnosti, príkazy, nastavenia, mazania, formátovania, od Active po GPT/MBR až po ostatné, medzi nebom a zemou.

Počni aktivovaním nultého sektora systémového pevného disku (Active) https://macrorit.com/partition-magic-manager/set-active-partition-diskpart-command-line.html,

veškeré ostatné príkazy pre diskpart si vygúgli či chceš Uefi GPT alebo Legacy MBR.

Tiež si v Bios vypni SecureBoot a prepni sa na Uefi ak máš inštalačku pre GPT.

Rufus má vec vymakanú, ten sa z ISO vyporiada, manuálne po rozkliknutí možností je možné navoliť pred výrobou inštalačky Windows, či chceš GPT alebo MBR.

Preto použi Rufus na ISO.