Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Počítač po vyčištění nechce najet

Dobrý den,

kamarádka mě poprosila o dálkovou pomoct jak vyčistit PC. Vyndali jsme větráček z procesoru a ještě procesor (chtěl jsem zjistit o jaký procesor jde), vše brala jen štětcem. Dala vše zpět a když zapne počítač tak se jen rozjedou větráčky a na desce vedle ramky se rozsvítí červená dioda. Nic víc nefunguje, ještě zkusila připojit i zbytek a myš třeba svítí, ale sluchátka ne (který prý normálně svítí).

Zkusila teda všechno znova odpojit, zapojit jako dělala předtím. Zkusila vyndat cmos baterii, počkat 5 minut a zkusit najet a nezabralo to. Není teď možné sehnat jiný zdroj atd na vyzkoušení..
Chtěl bych se jen zeptat, jestli to vypadá na chybu desky nebo zdroje (nebo že nějak otočila procesor?)

MB: MSI H110M PRO-VD
CPU: produkt
GPU: GTX 1050
Zdroj: evolveo-pulse-350w-d160538.htm
Ram: kingston-8gb-ddr4-2666mhz-cl19-d5001791.htm
U ramky si nejsem uplně jist

Kdyz davala ten procesor zpatky, dala ho zpatky??? nepouzila kladivko?

Myslis jako, ze kvuli tomu, ze cistila PC odesel zdroj? To je asi blbost ne? Bud neco spatne zapojila nebo treba staticka elektrina a neco odpalila, ale zdroj tezko.

Omlouvam se, az ted jsem se podival a zdroj Evolveo 350W. Mohlo dojit i k tomu, ze ten zdroj uz dodelaval, drzel snad silou vule majitelky PC a to cisteni uz nedal.

Jestli se vyznas, tak ji to zkontroluj, pokud mozno osobne a az kdyz nebudes videt duvod nejakeho nedopojeni nebo spatneho zapojeni, potom zkus i jiny zdroj. Porad je to jednodussi nez zkouset hned jinou desku.

Joo, všechno vždycky odpojila tim jsem si jistej. Když vkládala procesor tak říkala že jí to tam nějak nesedí (ještě nezacvakla), tak jsem jí řekl ať to otočí a že si to tam pěkně sedne (i poslal video jak tam procík vložit). Takže jedině tím prvním pokusem že by se to hned oddělalo?

baterka se nenechává 5 minut venku, ale použije se jumper cmos_reset [jbat1], bez připojeného napájení.

s použiím větší síly možná jde procesor otočit. má 2 výřezy aby to nešlo, ale uživatelé jsou vynalézaví.
kdyby starý procesor umřel, bylo by to skoro požehnání, 2jádra se dnes hodí leda do kompostu.
šel by třeba úspornější a výkonnější: https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-7400T+%40+2.40GHz&id=2889