Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Propojení více routerů

Dobrý den,

řeším problematiku propojení více routerů v objektu. Jedna se o větší sklepní prostor a na hlavní router jsou připojeny další 4 routery aby se signal dostal všude a do všech zařízení. Viz mapka v příloze.

Všechny 4 routery jsou TRENDnet TEW-731BR. Hlavní router od poskytovatele je Comtrend VR-3031eu. Občas velice kolísa rychlost internetu i když stojím přímo u routeru. Počítače napojené na hlavní router tento problém nemají. Aktuálně je vše nastavené tak, že má každý router svůj název a u všech je zapnuté DHCP.

Můj cíl je docílit toho, aby byl jeden název wifi sítě a routery posilovali pouze signál. Bohužel jsem v těchto věcech poměrně lajk. Zkoušel jsem dle rad internetu vypnout DHCP a dát jeden název sítě a pár dalších rad a tipů, ale to bohužel nefungovalo.

Může mi tu někdo poradit jak správně zařízení nastavit aby vše fungovalo jak má? Za každou odpověd děkuji.

Ty doplněné routery jsou aktuálně v základním režimu po prvotním spůštění routeru ( pouze změněné jméno routeru). Tedy jakoby v řežimu CLIENT pokud to říkám správně. Pokoušel jsem se i o jiná nastavení, ale bohužel to bylo spíše horší.

Tak jsem nastavil podle návodu https://pc-help.cnews.cz/viewtopic.php?t=125575 jeden router. Mám rozpětí IP 10.0.0.1 - 10.0.0.137. Pokud jsem to dobře pochopil, tak jsem tam měl nastavit ip která je mimo tyto hodnoty. V tomto případě jsem nastavil konkrétně 10.0.0.140. Po připojení přes telefon vše funguje v naprostém pořádku a signál jede na 100%. Notebook v místnosti ale hlasí po připojení k wifi "bez přístupu k internetu". Nějaký nápad čím by to mohlo být? U sekundárního routeru je i vypnuto DHCP a vše je zapojeno do lanu. Jinak ostatní routery pro jistotu musí mít Ip nekolidující s Ip sobě navzajem? Takže další router například 10.0.0.141? Chápu to správně?

Hlavní router je u stropu a jen mezi hlavním routrem a routrem číslo 4 je například 250 m a asi 5 cca 1m tlustých stěn. Signál z hlavního routeru se nezvládáme v dostatečně dobré kvalitě protlačit ani na konec vedlejší místnosti který je cca 30 metrů daleko. Staré sklepní prostory nám v tomhle dávají zabrat.

Tak tady ti hlavne dava zabrat ze to ze jsi se pustil do problematiky ktere vubec nerozumis. Nechces si na to pozvat nekoho znaleho, ktery navrhne rozumne a funkcni reseni (ackoliv to cele "zabije" ta VDSL pripojka)?
Osobne bych se takypriklanel k pouziti Unifi pristupovych bodu, nez to placat na levnych domacir "routrech".