Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nestartuje PC

Dobrý den,

včera jsem upgradoval počítač na tyto komponenty:
MSI B550M PRO-VDH WIFI
AMD Ryzen 7 5700G
Patriot Viper Steel 16GB KIT DDR4 4400Mhz CL19
Samsung 980 500GB
Corsair RM650x (2021)
a ještě je tam HDD s windows ze staré sestavy.

Po zapojení jsem měl radost, že pc běží na první dobrou, dokud jsem nezapojil i monitor. Zkrátka běží větráček, svítí MB i case, ale monitor je bez signálu. Asi 3x jsem se dostal nějakým způsobem do BIOSU. Nějaké rady jak dostat signál do monitoru, abych se dostal do windows?

Děkuji

... ještě je tam HDD s windows ze staré sestavy

Takže se pokoušíš rozběhnout Windows, které jsi měl nainstalované na staré sestavě? To většinou Windows nedokážou rozchodit, což vidíš (teda spíš nevidíš...).

... Asi 3x jsem se dostal nějakým způsobem do BIOSU

Takže v BIOSu monitor funguje? To by jen potvrzovalo výše uvedené problémy.

Zkusil bych nouzový režim Windows, vypráskat všechny staré ovladače a nainstalovat nové. Ale i tak to může zlobit, nejjistější je nová čistá instalace Windows.

Je to možné.
Záleží jakou tam máš nyní verzi Biosu.
Pro ten procesor potřebuješ 7C95v28 nebo vyšší.

Upgrade je ovšem možný pouze s procesorem, který stávající verze Biosu podporuje.
Pokud takový procesor nemáš, tak by byl lépe dát to do servisu.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Další možnost je, že ti nenaběhnou Windows protože jsou instalované na jiném pc,
takže nová instalace Windows - viz příspěvek výše.

Doporučil bych i reset Biosu.

odpoj stary disk.
do biosu mackanim "del" nebo vyvolanim chyby f1-fx.
vidi bios novy ssd?

jak presne jsi instaloval nove windows na novy disk - za behu ze stareho disku? takze windows manager se ted v biosu neukazuje?

Při nové čisté instalaci Windows (na reinstal zapomeň) odpoj všechny disky s výjimkou toho, na němž chceš mít systém. Ono totiž záleží na pořadí zapojení disků v MB a může se ti stát, že budeš mít sice systém na tom disku, co chceš, ale zaváděcí oblast bude na jiném disku - a pak se nestačíš divit, proč systém nestartuje, když jsi ten disk odpojil nebo ti chcípne.

Zkusit monitor jestli běží třeba na jiném PC
udělej si boot flashku a nainstaluj čistě nové windows, dát tam windows s ovladači na úplně jiný komponenty asi není úplně OK.
tu základní desku mám teda verzi bez wifi a vzala mi 5800x aktualizaci stejně ale bios hned dostal, kamarád soused nemá nějaké AMD na půjčení že by jsi do toho dal aspoň tu aktualizaci biosu?
zkus ještě spustit jen s CPU a jednou ramkou nic dalšího - to že se roztočí ventilátory a případně nějaký světýlka neznamená že počítač funguje ale na to už jsi sám přišel

ne bez CPU to není ani počítač pak jedině že by jsi to za něj začal počítat na kalkulačce a to nevím jestli by tě pustilo do biosu :-D, .... ne opravdu promiň za blbý vtípky, bez CPU ti PC nikdy nepoběží to je to nejzákladnější
ale zkus tam nechat CPU a jednu ramku a zkus to spustit co to udělá a prosím i bez toho HDD se starým windowsem

Jo to jsme se špatně pochopily no to jsem nikdy nedělal vždy jsem měl aktualizaci biosu na flashce ale bios mi naběhl a já ho aktualizoval v něm
když už jsi se dostal do biosu tak se tam musíš dostat znovu to mi neříkej že ne u téhle desky drž DEL (DELETE) hned po zapnutí PC a drž ho měl by ti tam bios skočit a odpoj to HDD ať se to nesnaží bootovat ten starý windows

A jak se do BIOSu dostáváš? Asi blbě, musíš ihned po zapnutí v rychlém sledu mačkat DEL. Klidně bez SSD. Pro tyhle detektivní pokusy vřele doporučuji starou klávesnici s konektorem PS2 (USB vstupy často v tomhle stavu nefungují, takže si sice myslíš, že mačkáš něco, ale do PC to nejde). Selže-li všechno, odpoj všechny disky a zkus PC spustit z bootovací flešky Linuxu, ideálně Knoppix, abys aspoň viděl, v jakém stavu je HW

Děkuji všem za rady. Po opětovném zkoušení s jednou a druhou RAMkou zvlášť jsem přišel na to, že jedna je vadná. Samozřejmě jsem to i předtím zkoušel jen s jednou, ale už jsem to nezkusil i jen s tou druhou. Dostal jsem se do BIOSu a nedostal se dál. Dal jsem spouštět OS pouze z UEFI na UEFI/Legacy a už jsem i v OS. Teď už jen záloha věcí, formátovat disk a čistý OS na nové SSD. Díky za tip s Legacy. @sakraforte