Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s upgrade Ram

Dobrý večer, mám dotaz ohledně upgrade ram v mém pc.

Aktuálně mám pc sestavu se zakladní deskou B450 TOMAHAWK MAX II

Kde mám aktuálně RAM 2x8gb Kingston FURY Beast 16GB 3600mhz

Chtěl bych rozšířit na 32gb.

Můj dotaz je zda-li je možné na tenhle typ základní desky přikoupit identické Ram 2x8gb a přidat je do volných slotů. Nebo jestli je toto špatná varianta a lepší by bylo koupit 2x16gb a tyto prodat.

Předem děkuji za odpovědi.

Pro doplnění pc:
AMD Ryzen 5 5600X
MSI NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti VENTUS 3X 8G

Můj dotaz je zda-li je možné na tenhle typ základní desky přikoupit identické Ram 2x8gb a přidat je do volných slotů. Nebo jestli je toto špatná varianta a lepší by bylo koupit 2x16gb a tyto prodat.

Možné to technicky je. Ale zároveň je to špatná varianta. Sníží se max. rychlost podle procesoru těch 3600 zřejmě nedosáhneš zpomalí to na 3200/2933 nebo méně dle cpu. Řídí to cpu.