Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem alternatíva pre "dns.adguard.com"

Dobrý deň, niekoľko rokov používam na androide privátnu/súkromnú "dns.adguard.com" ktorá blokuje reklamy v každej aplikácii okrem YouTube a prehliadača kde to rieši Vanced a Brave. Pozná niekto alternatívnu spoľahlivú a bezpečnú službu DNS? Zvažujem zmenu z dôvodu prepojenia s Ruskom ktoré sa chce odstrihnúť od globálneho internetu a taktiež to beriem z časti ako bezpečnostné riziko že majú na nich prepojenie. Prípadne je to vôbec nutné ak tam teda nehrozí žiadne riziko nefunkčnosti alebo nejaké bezpečnostné riziko? Inak nič proti obyčajným rusom. Riešim to čisto z dôvodu keď to jedného dňa prestane fungovať...

Oni tvrdia že žiadny server nie je v Rusku. Tiež tvrdia že nie sú s nimi nijako prepojený žeby niečo zberali pre nich... Našiel som ale zopár zdrojov kde sa uvádza že majú nejaké prepojenie na ruskú vládu. Možno len blbé reči založené na "jedna teta povedala"... Ale šanca tam je. Zatiaľ DNS funguje. Zaznamenal som síce za posledné dni zopár menších výpadkov ale inak vpohode. DNS funguje celé roky bezchybne preto ma tie výpadky trocha zaujali. Za tie roky bol raz problém vtedy keď bol napadnutý Facebook, vtedy bol výpadok tej DNSky ale inak nikdy ani len náznak nejakého výpadku až teraz sem tam to vypadne na minútu.