Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý internet na ethernetu

Ahoj řeším už týden problém na všech zařízeních mi jede internet 200M jen na mém stolním pc jede internet pouze 30M už jsem instaloval nejnovější ovladače i nevím jestli je to po instalaci win 11 ale podle mne ne. Už nevím co zkusit i kabel jsem otestoval testerem i jiným pc a tam jede taky 200M nevím co stím soupis sestavy dávám zde:

Základní deska GIGABYTE B450 GAMING X
Operační paměť Corsair 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance LPX černá
SSD disk Samsung 970 EVO 500GB
SSD 1T Kingston
Počítačový zdroj EVGA 650 B3
Graf karta: Radeon RX560
Procesor AMD Ryzen 5 3600
OS: Windows 11

Prosím budu rád za jakoukoli odpověď jsem v koncích mám koupit kdyžtak usb to lan adapter ??

realteky jsou bezne levne sitovky, ale stejne bych se nedivil, kdyby ms pro win11 ovladac posral.

jedna technicka - ovladace do noveho systemu se instaluji v poradi:
1) chipset driver
2) restart
3) zbytek uz bez poradi
bylo?

tak určitě.
pokud si neumíš sám napsat ovladač realtek pro win11, pokud si ani nezobrazíš všechny protokoly síťového připojení realteku (ncpa.cpl), pokud jsi nezkontroloval eventlog na možné síťové chyby, pokud teď na netu nacházíš jen bláboly dětských lam co "musely" ihned přejít na win11, pokud sis nepočkal aspoň na první servicepack kde by ms opravil zásadní chyby narychlo splácaných w11, a pokud má tvůj hw problémový provoz - pak není důvod trvat na alfaverzi w11.
pak je lepší se vrátit k 10x flikované betaverzi w10, je přece jen funkčnější.