Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém so zvukom

Zdravím, potreboval by som poradiť ohľadom zvuku. Pred pár dňami mi v byte "blikla" elektrina a PC (WIN10) sa samozrejme vypol a odvtedy mi nefungujú repráky (ani sluchátka), ktoré pripájam cez jack na PC. Vyskúšal som už aj aktualizovať zvukový ovládač a stále nič. Pri otvorení Nastavenia zvuku nemám na výber repráky teda klasicky zvuk cez zelený jack ako doteraz, zobrazuje len sluchátka čo mám cez USB alebo Zvuk cez monitor, ale pripojenie cez Jack úplne zmizlo. Prosím o radu, skúšal som už aj vymazať zvukový ovládač (realtek audio driver) a znova nainštalovať a stále nič. Taktiež som aktualizoval aj Windows a tiež bezvýsledne. Budem vďačný za každú radu a poprosím o laické vysvetlenie nakoľko sa do PC veľmi nevyznám.

Mám tam 2x krát tú zvukovku, a skúšal som už aj jednu vymazať, aj obe vymazať a nainštalovať a stále mi to nakoniec takto 2x vyskočí. Nechápem fakt.
- keď vymažem tú "zlú" a dam aktuálizovať tú funkčnú tak mi to v pohode aktualizuje a následne vyskočí táto chybná, fakt neviem.

Keď dám tu "zlú" aktualizovať tak mi vyskočí nejaká chyba (screen2).

Áno ponúklo mi to "Odinštalovať zariadenie", v pohode to vymaže a ostane tam len to jedno dobré, avšak aj tak problém ostáva ten istý. Keď vymažem aj to dobré a nainštalujem znovu, tak mi opäť vyhodí tieto dve (jednu dobrú a jednu chybnú). Fakt neviem čo s tým. Posledná možnosť je už len reinstall Windows ??

příkazový řádek cmd.exe, v něm spustit:

set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

- ve spravci zarizeni zatrhnout "skryta": https://howtodoninja.com/how-to/view-hidden-devices-windows-10-8-7/
- dole zkontrolovat viditelnost zašedlých zařízení (řadič hda je jen podpora chipsetu, ne vlastní zvukovka). zašedlé a vykřičníkové zařízení smazat.
- u výrobce tvé tajné základní desky stáhnout ovladače: chipset driver a právě zvukovku. v tomto pořadí znovu přeinstalovat.