Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hře přes Dosbox nejde zvuk

Zdravím, stáhla jsem si hru Ark of time a při spuštění v Dosboxu nefunguje zvuk a preskakuje to příběhová videa. Jelikož nejsem žádný počítačový expert a byla sem překvapena, ze jsem vůbec nějaké hry zprovoznila, s tímhle si nevím rady. Ostatní hry jako theme hospital nebo warcraft funguji komplet včetně zvuku. Netuším, co třeba přepsat v těch řádcích v nastaveni dosboxu, co jsem tak vyčetla ze vsechnmoznych stránek. Nema někdo nějakou radu? Dekuju moc

Detailně neporadím ... ale v těch dobách ty hry byly "napsané" jen pro konkrétní videokarty a zvukovky. Takže pokud je to nějaká "exotika", musí se v konfiguračním souboru nastavit (pokud tam teda ta možnost vůbec je). Jsou tam "odstavce" video a audio.

Tam právě ve složce hry je hromada ikon, ale exe je jen hra samotná a dos, ale krom hry se v dosboxu nic nedá otevřít (dos píše fatal error (1004) a všechno ostatni má koncovky .DIG, .TAF, .INI a pise to illegal command…v poznámkovým bloku se otevřou samy hieroglyfy 🙄