Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přesun kontaktů ze staré sim

Dobrý večer, potřeboval bych poradit. Maminka přechází ze starého mobilu na smartphone a nevím jak ji z toho starého importovat kontakty. Je to staré véčko a v nastavení kontaktů mi nabízí jen zkopírovat do telefonu, nebo na SIM kartu. Telefon, ale nemá bluetooth a nemůžu tak tyto data přenést do nového. Když je zkopíruji do toho telefonu, nevím jak je importovat ven. Při připojení do pc nereaguje, že bych vyndal ten soubor kontaktů. A sim je jiná velikost, tak ji nemůžu hodit do nového :( Děkuji za tip na možnosti, pokud existují jiné.

Nejsem kvalifikovaný odpovědět, ale přesto... ve svém vlastním zájmu bych si poctivě vypsal na papír všechny kontakty. Odhaduji, že to může být v řádu desítek, maximálně pár stovek. Papír přežije skoro vše, vyjma ohně. To se mamince pro později neztratí.
Pro ukládání kontaktů do nového telefonu bych použit program MyPhoneExplorer. Do něj lze kontakty ručně zapsat. Následně tím programem provést přenos kontaktů z PC do nového telefonu. Program umožní komfortnější obsluhu kontaktů, SMS.
https://www.youtube.com/results?search_query=MyPhoneExplorer

Pokud selže úplně vše, tak ručně. Prostě si vše ze starého zapsat třeba do Excelu a v novém telefonu to naklovat. Ale to určitě slyšet nechceš :-)
Když jsem přecházel z důchodcovského Aligátora a první chytrý mobil, také jsem to takto musel vyřešit.