Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový herní PC (high end)

Dobrý den, zvažuji koupě nového high-end PC na hry. Mým požadavkem je, aby byl schopen rozjet s high/ultra nastavením i nejnovější hry alespoň na 60 FPS při 1440x2550p. Původně jsem si chtěl nechat seskládat nějakou sestavu s RX 6900 XT u CZC, ale narazil jsem na tuto již kompletně smontovanou barbone sestavu na Bohemce, která je za tu cenu naprosto bezkonkurenční (parametrama) a navíc obsahuje i předinstalovaný OS. Nebyl jsem schopný seskládat lepší tak, aby se vlezla do 64 000,-..

https://www.tsbohemia.cz/barbone-xtreme-r7-white_d379184.html
Co si o tom myslíte? Stojí to za tu cenu, nebo je výhodnější nechat si seskládat vlastní? Pokud ano, tak jaké komponenty?
Dík

Intel řady 12x00 je výkonnější pokud chceš to nej měl bys ho zvážit. Např 12700.
Vodní chlazení je na 5800x možná i zbytečné. Vodní chladiče MSI MAG 240/360 jsem dnes četl svolávačka a výměna zasírají se.
KINGSTON SSD disk 1920GB A400 je šhit.
Záruka u takto sestaveného je oříznutá. Přijdeš o rok záruky vga, o tři roky na disky a až o 8let u zdroje.
Sleva není nikdy zadarmo. Určitě bych si udělal nějaký návrh a zvážil pro a proti.

Naopak s nákupem bych já neváhal, cena grafik poměrně klesla, bitcoin je prý zas v kurzu, neon na čipy se težil na ukrajině a kurz koruny kolísá.

Pokud chceš se sestavou poradit udělej aspoň nějaký návrh ať se to dá upravit. Nemá cenu se s tím dělat pokud preferuješ třeba RGB paměti, potřebuješ průhledný okno do drahé bedny a 28 blikajících ventilátorů.

já bych dal jako základ
https://www.tsbohemia.cz/intel-core-i7-12700_d393659.html
https://www.tsbohemia.cz/asus-tuf-gaming-b660-plus-wifi-d4_d400201.html

při aktuální ceně té 3080 https://graficke-karty.heureka.cz/msi-geforce-rtx-3080-suprim-x-10g-lhr/#prehled/
34tisíc mě vychází že by ses do 64tisíc mohl vejít pokud si nenamyslíš moc kravin - viz nahoře

neříkám že 5800x je špatný, sám ho mám s deskou za 2000. Jen trochu výkonově překonaný:-).