Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem upgrade W ViSTA - Directx 11 chybí ovladač WDDM 1.0

Potřebuju instalovat W 10 na starší PC s W VISTA. V podmínkách je Grafická karta:
DirectX 9 nebo novější s ovladačem WDDM 1.0
dxdig ukazuje DirectX 11, ale místo WDDM je tam DDI verze 9Ex.
Půjde nějak doinstalovat ten ovladač WDDM 1.0, nebo to bude fungovat s tím DDI?
Nebo tam W 10 nepůjdou nainstalovat?
Přes Google jsem se nic nedopátral.
Díky

intel 965

to je historický core2duo? typ pc/notebuku je tajný? tento chipset prý podporuje jen dx10.
normální člověk použije diagnostický program: stručné jsou speccy nebo sysspec.
výstup se nefotí, nejsi v první třídě. není třeba dělat ani printscreen - oba programy podporují textový výpis, jde sem zkopírovat přes schránku.

parametry toho krámu jsou tak zoufalé, že to ani na vistu pořádně nestačilo.
to byla tehdy běžná praxe: sotva hw konečně dospěl k pohodlnému používání xp, přišly mnohem nenažranější visty, se kterými ten hw jel rychlostí šneka (třeba na netbooky se neoptimalizovaná vista nikdy nedostala, až osekaný w7 starter).

pouhý office může na xp jet s 1gb ram, vista aspoň se 2gb ram.
dnešní 10x náročnější webové stránky jsou na tak starém hw jen zoufalou ztrátou času.

úkol zní W10

pokud jsi zvyklý jen poslouchat příkazy oslů co tomu nerozumí a dělat zbytečnou práci, no třeba tě to baví.
ukaž jim nabídku repasovaných pc/ntb v ceně zhruba kolem 6t. horší krámy nebrat.

Poradim Ti. Neco podobneho jsem resil. Pravo na upgrade maji W7, W8, W8.1. Nikoliv ovsem Vista ( = W6)
Resenim pro tebe je nahraj tam Win7. A pak proved upgrade. O ovladac grafiky se nestarej, udela se to samo.
Hlavni je dostat tam ty Win7 a aby byly aktivovany. Pak uz staci sistent prechodu na Win10.

Naprostý souhlas s předchozí odpovědí (Poradim). Dej tam W7, bude fungovat líp než Vista, a možná přijdeš na to, že není vůbec žádný důvod tam tlačit W10 jen kvůli tomu, aby to vypadalo moderněji. Žádnou zásadní novou užitečnost oproti W7 desítky nepřinášejí kromě kopy sledovacích funkcí a nekonečných aktualizací.