Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odesílání emailu v Outlooku 365 je pomalé

Dobrý den, na svém PC mám nainstalované Office 365 a v Outlooku 365 mám dva účty. Jeden přes SEZNAM.CZ (pop3.seznamcz a smtp.seznam.cz) a druhý přes GMAIL (imap.gmail.com a smtp.gmail.com). V poslední době se mi prodloužila z ničeho nic doba odesílání emailu a při tom mám připojení 1000/1000 Mbps. Prosím, poradíte mi, co bych měl udělat, abych odesílání emailu urychlil tak, jako tomu bylo dříve? Děkuji a přeji hezký den.

Změna předmětu, původně: odesílání emailu (host)

Co znamená "prodloužila se doba odesílání"?
To, že máš připojení v lokální síti nic neznamená, když servery jsou v internetu. Nebo jsi připojený gigabitem do internetu?
Dlouho trvá seznam nebo gmail?
Na gmail máš nastaveno 2-fázové ověřování a aplikační účet pro mail?

Dobrý den , doba odeslání emailu se prodloužila cca 3 až 4x oproti tomu, co bylo dřív. Připojení na internet mám přes Starnet optikou 1/1Gb. K odesílání emailu využívám z 90% účet SEZNAM.CZ. Včera jsem kompletně přeinstalovbal celé PC včetně WIN 10 Home i Office 365, ale to nepomohlo. Dvoufázové ověřování nepoužívám. Děkuji předem za každou radu.