Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dlouhé načítání přes DP

Zdravím, napadá někoho něco, když řeknu že jsem několik dní myslel, že mi nefunguje PC po sestavení a jako poslední možnost jsem připojil pc k druhému monitoru přes HDMI, zázrak nastal. PC používám už nějakou dobu normálně ale včera jsem přeinstalovával windowsy a přes DP mi vůbec nenajíždí BIOS, ani ta úvodní obrazovka kde to ukazuje že se dostanu do biosu pomocí F2 bla bla bla. Dokonce jsem zkoušel načíst přímo z windowsu menu, kde by měla být po restartu možnost obnovit PC a podobné hovadiny ale ani to nenačte. Jinak PC přes DP normálně funguje, teď používám HDMI kvůli té přeinstalaci ale všiml jsem si že má omezené možnosti vy výběru Hz. Pro mě celkem záhada, tady máte monitor https://cz.msi.com/Monitor/Optix-AG321CQR/Specification . Grafika MSI geforce 1060 6GB.

Obecně se to nejspíš nedomluví v tom omezeném startovacím režimu než naskočí Windows.
Možná jiná verze DP na relativně starší VGA a relativně nový vysokorychlostní monitor.
Já bych to nějak extra neřešil, kabel bych si nechal natažený a zapojil to v případě potřeby.

Mohlo by pomoct zkusit jiný kabel, firmware ke VGA, nový BIOS ale aktualizace firmwaru grafiky je dost riziková.

Pokud si myslíš že je problém v monitoru chtělo by to zkusit s jiným PC a případně reklamovat.