Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s fps a záškuby.

Zdravím , potřeboval bych pomoc s následujícím problémem :
U her jako je např. Fortnite, warzone , pubg a tak dále se mi děje že mi fps na sekundu z 100+ většinou 120+fps dropnou
80-90fps a z nějakého důvodu se mi tak na tu sekundu kousne hra. Stává se to opakovaně a hry jsou tím pádem nehratelné a už si vážně nevím rady... Budu rád za odpovědi a možné řešení.

Aktualizoval jsem windows i ovladače. Mám i externí monitor a vše mi běží na plný výkon.. internet také běží jak má

Hlavní parametry mého notebooku MSI GF65 thin 10eu jsou procesor intel core i5-10200h
Grafika rtx 3060 (laptop) 75w
16gb ram
Prostě se mi nezdá normální aby mi na "herním" notebooku za 24000 nejeli hry jako je např fortnite...

Internet mám přes wifi ale neustále to měřím mám i opakovač signálu.
Monitor 1920x1080 takže ano fhd.
Vše co se spouští jsem hledal a co šlo to jsem vypnul. Počítač v systému běží krásně a nemusím na nic čekat jen prostě ve hrách to dělá tohle.

kdyby sis ze 2 pc pustil proti sobe netstress a porovnal to s dratem, vedel bys proc je wifi dobre pro nenarocne pripojeni, obcasne nacteni stranek, dlouhodoby download - ale ne pro okamzitou odezvu.

a jeste zpraseno pres opakovac - je mozne, ze ten jeho rezim je hlavnim vinikem.

a co zaruseni kanalu v byte od sousedu: kontroloval jsi pres inssider?
zvlast kdyz je nedostatecny signal a musis ho v pulce cesty posilovat.

Já nemám možnost si navést drát. Tím pádem jsem si koupil opakovač a přesně jak říkám neustále měřím připojení a nekolísá drží se na 60-62mb/s a to i při hraní. A jak jsem tu už psal tenhle problém se mi děje i u offline her. Sice méně ale děje.

wifi only: taková situace někdy bývá, že se člověku nechce tahat kabel kolem zdí, nebo mu to někdo zakáže.
ale pak nebudu tvrdit, že mám bezproblémové připojení.

taky je možnost vytáhnout z routeru kabel kam až se dá ~na chodbu, at se sníží počet zdí co to překračuje. a tam umístit nějaký krám pouze v režimu "ap" (vysílač), ne "repeater" jako teď.

další možnost je obejít zdi přes rozvod 230v: přes powerline. tato cesta bývá dražší.

jestli je nutné do wifi dloubat ti řekne prostředí, hlavně v paneláku: už jsi kontroloval rušení od sousedů přes inssider? nevidím tu nikde screen.

chce si taky pohlídat, že někteří výrobci routerů je nastavují defaut zbytečně volně, a pak se víc připojených domácích wifikrámů chová jako necivilizovaní poslanci spd.
chce to na routeru nastavit co se dá ve wifi napevno, ať nemají tupohlavá zařízení blbé nápady.
wireless security: wpa2 + aes
wireless bandwidth: 20mhz