Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 3060 12GB vs 3060ti 8GB

Zdarec
grafiky nam klesli na pre mna uz prijatelne ceny, takze premyslam o upgrade.
Zostava
MSI B450M Mortar Max
AMD Ryzen 7 2700(NoctuaNH-C12P SE14)
Kingston HyperX Predator DDR4 32GB (2x16) 3000MHz CL15
HDD: NWMe WD Blue 500GB, SSD WB Blue 250GB+WD Ultrastar 2TB+FireCuda 2TB, Blu-Ray Asus BW-16D1HT
GPU: Asus GTX 1060 6GB
Sound Blaster Z
SYS Win 10 Pro 64bit
PSU: Seasonic Focus GX 650 Gold
Case Thermaltake DH101(all Fans Noctua)
Win10 Pro 64bit
Mam v plane vymenit grafiku a podla skrine a airflov pripadaju do uvahy menej zrave 3060 alebo 3060ti. Monitor planujem 43" 3840x1200.
Viem, ze 3060ti je asi o 20-30 percent vykonnejsia, takze je asi aj moj vitaz. Iba sa chcem ubezpecit, ci predsa len nie 3060 12GB. Predsa len dost vysoke rozlysenie plus to bude menej hriat v tej skrini. Nepotrebujem to hrotit na nejake ultra detaily, chcem si ale nejak slusne zahrat nejake farming, racing alebo fly simulatory. Takze ak by prevadzkove vlastnosti 3060 12GB boli vyrazne lespie ako 3060ti, tak zoberiem tu slabsiu grafiku.
Diky za podnetne navrhy
PV

3060 ani 3060Ti není zrovna ideální grafika pro 3840x1200. Pokud si spočítáš obrazové body je to o třetinu víc jak QHD.
https://www.youtube.com/watch?v=EUSLrUlqLcE&t=207s
https://www.youtube.com/watch?v=fFkYMGa3Prs
https://www.youtube.com/watch?v=b5so_3RtdWc
nicméně hrám zatím 8giga stačí 3060ti je lepší.
Pouvažoval bych o 3070,je to sice + 50w ale teoreticky zpomalit by měla jít každá ať míň topí.

Na bednu jsem se včera díval. Pokud vytáhneš ten koš na disky tak by se tam měla vejít odhadem 37cm ?
Předpokládám uvažuješ třívětřákovou 3060/3060Ti kvůli hluku no a 3070 je +- to samé.

Já bych vyzkoušel kromě těch 6cm větřáků nad IO blokem vytáhnout záslepky a dát co největší ventilátor na výfuk naproti tomu 120přednímu. Pak by to s tím předním 120 předním mohlo mít lepší airflow než většina stojacích skříní.

Praveze ja uvazujem nad touto
https://www.extremepcshop.sk/cena/asus-dual-rtx3060ti-o8g-mini-v2_x1388855.htm?ver=g&gclid=CjwKCAjwxOCRBhA8EiwA0X8hi1aK8UlusKvee47xJ3GctoMuyyl5KbT4t7JcOh26xSmLg-bq8QQKLBoCOKcQAvD_BwE
Netvrdim, ze zrovna z tohoto shopu.
V tom kosi na disky mam disky a bednu mam zvnutra oblepenu protihlukovou penou, alebo co to je(niekedy to bolo cistokrvne HTPC). Takze s hlukom by problem byt nemal a preto som nad 3070 ani neuvazoval. Mal som v tej bedni 2060 EVGA jednovetrakovu a nebola pocut a ani tato 1060 co tam je teraz dvojvetrakova nie je pocut.