Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem šedá tečka na monitoru

Dobrý den, chci se zeptat, mám šedou tečku v dolní části monitoru o velikosti pixelu, z blízka to vypadá, jako by měl pixel širší rámeček, ale když koukám na něj z různých stran, flíček se ukazuje na jiných pixelech.. jako by byl za tou mřížkou, asi jsem blbej a je to optický klam, ale dal jsem tam i kurzor a vážně z různých pohledů flíček cestuje... dá se toho nějak zbavit, pořád na něj koukám... :/ Děkuji za radu a přeji pěkný den..

Je otázkou, jestli je na povrchu nebo uvnitř. Pokud cestuje neni to bad pixel ale něco jiného (podle toho jak cestuje by se podle té paralaxy (posunu) dalo určit jak vysoko nad pively se nachází). Při velikosti jednoho pixelu je to celkem jedno, je to je věc zvyku (mám na jednom monitoru 3 věčně zelené pixely a nějak to už nevnímám).
Být to škrábanec nebo ťukanec, ten by měnil barvu. Předpokládám, že špína na povrchu to nebude, to by vyřešil nasliněný prst.